Географія світу: міста
Освітня програма: Урбаністика та міське планування
Структурний підрозділ: Географічний факультет
Назва дисципліни
Географія світу: міста
Код дисципліни
ОК 5
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Ознайомлення студентів з особливостями сучасних процесів та стратегій розвитку міст країн та регіонів світу; формування у студентів вмінь та навичок аналізувати сучасні соціально-економічні процеси у містах світу, ідентифікувати проблеми та визначати шляхи їх вирішення; формування у студентів вмінь та навичок визначати роль і місце міст у сучасному світі в контексті географічних чинників їх розвитку; формування у студентів вмінь та навичок використовувати отримані знання в дослідженнях міст світу, зберігати та примножувати культурні, наукові цінності і досягнення суспільства на основі розуміння історії та закономірностей розвитку міст, їх ролі у розвитку суспільства, розуміти та пояснювати стратегії сталого розвитку міст
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Мати базові знання з економічної та соціальної географії регіонів та країн світу.
Вміти працювати із статистичною інформацією, навчально-методичною та науковою літературою.
Володіти елементарними навичками аналізу і синтезу географічної інформації, порівняльно-географічного аналізу, вміти аналізувати причинно-наслідкові зв’язки між процесами і явищами.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «Географія світу: міста» є складовою ОП «Урбаністика та міське планування» підготовки фахівців за освітньо-кваліфікаційним рівнем «бакалавр» у галузях знань 10 Природничі науки за спеціальністю 106 Географія. Дисципліна «Географія світу: міста» є обов’язковим освітнім компонентом і викладається студентам у ІІ семестрі на першому курсі в обсязі 3 кредитів ECTS. Навчальна Дисципліна «Географія світу: міста» присвячена вивченню міст країн та регіонів світу. Вона включає вивчення сучасних процесів у містах світу, підходів до розвитку екоміст, розумних міст, креативних міст, глобальних міст світу, специфіки розвитку міст країн, регіонів та частин світу. Навчальна дисципліна «Географія світу: міста» покликана сформувати у студентів уявлення щодо різноманітності сучасних процесів та стратегій у розвитку міст та країн світу в різних регіонах.
Рекомендована та необхідна література
1. Гейл. Й. Міста для людей. Київ: Основи, 2018. 280 с.
2. Мезенцев К., Олійник Я., Мезенцева Н. (ред.). Урбаністична Україна: в епіцентрі просторових змін: монографія. Київ: Видавництво «Фенікс», 2017. 438 с.
3. Плешкановська А.М., Савченко О.Д. Епохи та міста. Київ: Логос, 2019. 264 с.
4. Безуглий В.В., Козинець С.В. Регіональна економічна та соціальна географія світу. Київ: Видавничий центр «Академія», 2007. 688 с.
5. Дорошко М.С., Кривонос Р.А., Крижанівський В.П., Сербіна Н.Ф. Країнознавство. Країни СНД, Європи і Північної Америки: Навчальний посібник. Київ: Ніка-Центр, 2009. 312 с.
6. Географічне країнознавство. Підручник: Я. Б. Олійник, Б. П. Яценко, О.О. Любіцева та ін.; за наук. ред. проф. Я. Б. Олійника, Б. П. Яценка. К.: ВПЦ «Київський університет», 2015. 911 с.
7. Кузик С., Котик Л. Регіональна економічна і соціальна географія світу (розвинені країни) : навч. посібник. Львів : ЛНУ імені Івана Франка, 2019. 148 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінарські заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
У курсі передбачено 2 змістові частини. Заняття проводяться у формі лекцій та семінарських занять. Завершується дисципліна іспитом.
Семестрове оцінювання: кількість балів, що студент отримує протягом семестру є сумою балів, що були отримані при оцінюванні роботи на семінарських заняттях та виконанні тематичних контрольних робіт.
Організація оцінювання: Робота на семінарських заняттях оцінюється по виконанню, відповідно до графіка проведення семінарських занять. Тематичні контрольні роботи проводяться у тестовій формі.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Наталія
Іванівна
Провотар
Економічної та соціальної географії
Географічний факультет
Географічний факультет
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Економічної та соціальної географії
Географічний факультет