Вступ до урбаністичних студій
Освітня програма: Урбаністика та міське планування
Структурний підрозділ: Географічний факультет
Назва дисципліни
Вступ до урбаністичних студій
Код дисципліни
ОК 3
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
Формування у студентів глибокого знання та розуміння предметної області з урбаністики та розуміння професійної діяльності урбаніста-географа та управлінця,
здатності визначати, формулювати і вирішувати проблеми у сфері розвитку міст та міських систем; в результаті виконання творчих, аналітичних та розрахункових завдань, формування вміння застосовувати здобуті знання з урбаністики та міського планування у практичних ситуаціях; формування вміння застосовувати знання і розуміння основних характеристик, процесів, історії і складу природи і суспільства в урбанізованому просторі; формування знань і вмінь використовувати специфічні для урбаністики теорії, парадигми, концепції та принципи
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. знання основ географічних знань середньої школи;
2. володіння базовими навичками загальнонаукових методів.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна «Вступ до урбаністичних студій» закладає основу знань з урбаністики і міського планування. Використання доробку різних наукових галузей через призму суспільно-географічного підходу в рамках дисципліни формує систему нових знань про основні етапи і напрямки розвитку урбаністичних досліджень, передумови та закономірності просторової еволюції міських систем розселення, новітні тенденції розвитку сучасних міст як полюсів зростання економік окремих держав і розвитку світового господарства. Курс закладає основи комплексного дослідження міста, вивчення процесів урбанізації та проблем, пов'язаних з динамікою розвитку міст, агломеруванням та утворення метрополітенських ареалів, явищ, що пов'язують міста з більш широкою системою господарства та економіки, просторової структури міста та змін, виражених у фізичному, економічному, соціальному та культурному вимірах.
Рекомендована та необхідна література
1. Дронова О.Л. Геоурбаністика: навч. посіб. К.: ВПЦ «Київський університет», 2014. 419 с.
(http://www.geo.univ.kiev.ua/images/doc_file/navch_lit/Geourbanistika.pdf)
2. Урбаністична Україна: в епіцентрі просторових змін: монографія / За ред. К.Мезенцева, Я.Олійника, Н.Мезенцевої. Київ: «Фенікс», 2017. 438 с.
(http://www.geokyiv.org/pdf/Urban%20Ukraine.pdf)
3. Плешкановська А.М., Савченко О.Д. Епохи та міста . Київ : Ін-т Урбаністики, 2019. 264 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінар, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
У курсі передбачено 2 змістові частини. Заняття проводяться у формі лекцій та семінарських занять. Завершується дисципліна іспитом.
Семестрове оцінювання: кількість балів, що студент отримує протягом семестру є сумою балів, що були отримані при оцінюванні роботи на семінарських заняттях та виконанні тематичних контрольних робіт.
Організація оцінювання: Робота на семінарських заняттях оцінюється по виконанню, відповідно до графіка проведення семінарських занять. Тематичні контрольні роботи проводяться у тестовій формі.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Олена
Леонідівна
Дронова
Економічної та соціальної географії
Географічний факультет
Географічний факультет
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Економічної та соціальної географії
Географічний факультет