Іноземна мова: нормативний курс (німецька)

Освітня програма: Американістика та європейські студії (з поглибленим вивченням іноземних мов)

Структурний підрозділ: Історичний факультет

Назва дисципліни
Іноземна мова: нормативний курс (німецька)
Код дисципліни
ОК 26.2
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
14
Результати навчання
1.1 необхідний лексичний матеріал для обговорення німецькою мовою тем, передбачених програмою курсу; 1.2 граматичний матеріал, необхідний для розуміння і продукування текстів ситуативно-побутового характеру. 2.1 здійснювати комунікацію в усній (говоріння) і письмовій формах (писемне мовлення і писемне спілкування) у межах загальноосвітньої тематики; 2.2 володіти різними типами читання – загальним, пошуковим, детальним; 2.3 використовувати адекватні лексичні й граматичні форми, дотримуватися норм стилістики; 2.4 сприймати на слух іншомовне мовлення в його чіткому нормативному варіанті та іншомовні елементарні тексти. При цьому тексти для аудіювання можуть містити 2% незнайомих слів, про значення яких студент може здогадатися з контексту, і 4 % невідомих слів, значення яких не заважає загальному розумінню почутого; 2.5 писати листи на задані теми.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Попередні вимоги до опанування навчальної дисципліни: складання іспиту з німецької мови на рівень А1+ наприкінці першого року навчання.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна “Іноземна мова: нормативний курс (німецька)” для студентів ОР “Перший (бакалаврський)” другого року навчання галузі знань 03 гуманітарні науки, спеціальності 032 Історія та археологія, освітньої програми “Американістика та європейські студії (з поглибленим вивченням іноземних мов)” викладається в I та ІI семестрах ІI курсу в обсязі – 420 год (14 кредитів ECTS) зокрема: практичні – 204 год, самостійна робота – 216 год. У курсі передбачено 4 змістових модулі, які складаються з десяти основних тем за підручником Themen aktuell 2: Зовнішній вигляд та риси характеру; Школа, вища освіта, професія; Розваги та телепрограми; Промисловість, робота, економіка; Родина та родинні стосунки; Природа та навколишнє середовище; Німці закордоном та іноземці у Німеччині; Новини, політика та історія; Літні люди; Улюблені книжки, а також 4 модульні та 10 підсумкових контрольних робіт. Завершується дисципліна в І семестрі заліком, а у ІІ семестрі – іспитом.
Рекомендована та необхідна література
1. Симканич О. В. Навчальний посібник з німецької мови для студентів І – ІІ курсу історичного факультету спеціалізації Американістика та Європейські студії (для роботи з фаховою літературою), 2016. 2. Симканич О. В. Навчальний посібник з німецької мови для студентів II - ІІІ курсу історичного факультету спеціалізації Американістика та Європейські студії (для роботи з фаховою літературою), 2017. 3. Aufderstraße H., Bock H., Müller J., Müller H. Themen aktuell Deutsch als Fremdsprache – Niveaustufe A2: Kursbuch, 160 S. 001691-4; 2 Audio-CDs, 114 Min. 031691-5; Arbeitsbuch, 152 S. 011691-1; Wiederholungsbuch, 96 S. 111691-0; Lehrerhandbuch Teil A, 80 S. 041691-2; Lehrerhandbuch Teil B, 120 S. 051691-9, Max Hueber Verlag, 2009. 4. Borisko N., Gutnik W., Klimentjewa M., Ignatenko T., Iwanenko S., Lasarenko O.. Curriculum für den sprachpraktischen Deutschunterricht an pädagogischen Fakultäten der Universitäten und pädagogischen Hochschulen. – К.: Ленвіт, 2004. – 250 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Практичні заняття.
Методи та критерії оцінювання
Семестрову кількість балів формують бали, отримані студентом у процесі засвоєння матеріалу з усіх тем змістового модуля і є сумою балів з кожного. Оцінювання за формами контролю за І семестр/II семестр: 1) Робота на занятті (виконання завдань на говоріння, читання, письмо, аудіювання) – 16 балів / 10 балів у кожному модулі* 2) Написання коротких лексико-граматичних тестів – 7 балів / 4 бали у кожному мо-дулі 3) Написання есе (1 на модуль) – 5 балів / 3 бали на модуль 4) Презентація (1 на модуль) – 5 балів / 3 бали на модуль 5) Підсумкові письмові тести (1 на модуль) – 7 балів / 4 бали на модуль * максимальний бал/ пороговий бал для отримання позитивної оцінки з відповідної форми контролю. Підсумковою оцінкою за кожний змістовий модуль є сума оцінок, яка становить максимум 40 балів. Результуюча сума балів розраховується як проста накопичувальна підсумкових балів за змістові модулі та залік/іспит, який оцінюється максимум у 20 балів, і становить максимум 100 балів:
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни