Вступ до американістики та європейських студій

Освітня програма: Американістика та європейські студії (з поглибленим вивченням іноземних мов)

Структурний підрозділ: Історичний факультет

Назва дисципліни
Вступ до американістики та європейських студій
Код дисципліни
ОК 39
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
1.1 Знати: предмет та функції історичної науки, зміст основних фахових термінів (ЗМ1). 1.2 Знати основні історичні віхи розвитку та здобутки європейської цивілізації , а також основні напрями вивчення та перспективи дослідження в галузі американістики та європейських студій (ЗМ2) 2.1 Вміти самостійно знаходити, предметно опрацьовувати та критично аналізувати необхідні та доступні для вирішення фахових завдань джерела та літературу (ЗМ1) 2.2. Вміти формулювати та представляти результати самостійного опрацювання навчального матеріалу чи дослідження проблеми усно чи письмово за встановленими критеріями та формами (ЗМ1, ЗМ2) 3.1 Дискутувати і аргументовано відстоювати свою позицію, долати суперечності по суті отриманих результатів власної пізнавальної роботи чи обговорюваних проблем (ЗМІ). 3.2 Аналізувати, оцінювати і прогнозувати сучасні тенденції розвитку країн Європи і Америки, їхній регіональний і глобальний вплив, включаючи Україну (ЗМ2).
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати основні періоди, події, процеси всесвітньої історії в рамках програми середньої школи, а також іноземну мову на рівні не нижче Б1. Вміти працювати з текстами історичних джерел та історичних досліджень, орієнтуватися в історичній хронології та історичній карті світу. Володіти навичками · пошуку джерел та інформаційних матеріалів як у формі друкованих видань, так і в мережі Інтернету та їх аналітичного опрацювання; · системного викладу опрацьованого матеріалу як в усній (доповіді, виступи, обговорення, доповнення тощо), так і в письмовій формі (есе, реферат, рецензія, тези тощо); · формування та висловлення власних суджень, оцінок та висновків.
Зміст навчальної дисципліни
Нормативна навчальна дисципліна є обов’язковою складовою частиною підготовки фахівця з вищою освітою. Вона є базовою для вивчення історії та культури народів Європи та Північної Америки як єдиної цілісної цивілізації, що зародилася в античні часи на Півдні Європи, розвинулася в епоху середньовіччя на всьому європейському просторі та досягла своїх найбільших здобутків у новий та новітній час у Північноамериканській федерації та створеному після Другої світової війни Європейському союзі. Висвітлюються основні напрями, підходи та проблеми дослідження й вивчення історії народів Європи та Америки. Аналізується роль природно-географічного, економічного, соціального, демографічного, світоглядно-релігійного, етнічного та інших факторів в історичному розвитку народів Європи та Америки.
Рекомендована та необхідна література
1. Геродот. Історії в дев’яти книгах. / Пер. Андрій Білецький. – Київ: Наукова думка, 1993. – 574 С. // [Електронний ресурс] https://shron1.chtyvo.org.ua/Herodot/Istorii_v_deviaty_knyhakh.pdf? 2. Ціцерон, Марк Туллий. Про закони. Про державу. Про природу богів. / Пер. Володимир Литвинов. - Львів: Апріорі, 2020. – 392 С. // https://www.apriori.lviv.ua/shop/bal/pro-zakony-pro-derzhavu-pro-pryrodu-bohiv/ 3. Вжосек, Войцех. Історія – культура – метафора. Постання класичної історіографії. Про історичне мислення. / Пер. з пол. – К.: Ніка-Центр, 2012. 4. Історія в термінах і поняттях: довідник. Навч. посібник. / За загал. ред. Орлової Т.В. – Вишгород: ПП Сергійчук, 2014. -732 С. 5. Козеллек, Райнгарт. Минуле майбутнє: Про семантику історичного часу. / Пер. В. Шведа за ред. Сергія Стельмаха. – К.: Дух і літера, 2005. – 375 С.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінари, самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: 1. Модульна контрольна робота з тем ЗМ1:(есе) РН 1.1 – 15 балів/8 балів* 2. Модульна контрольна робота з тем ЗМ2: (тест): РН 1.2, 2.2 – 10 бал. / 6 бал. 3. Бліц опитування з тем ЗМ1: РН 1.1, 2.2, 3.2 – 5 балів / 3 бали. 4. Бліц опитування з тем ЗМ2: РН 1.2, 2.2, 3.2– 5 балів /3 бали. 5. Колоквіум з тем ЗМ1: РН 1.1, 3.2 – 5 балів / 3 бали. 6. Колоквіум з тем ЗМ2:РН 2.1, 3.1, 3.2 – 10 балів /6 бали 7. Залік – 40 балів / 24 бали * максимальний/пороговий бал для отримання позитивної оцінки з відповідної форми контролю. Оцінюються такі результати навчання студента: здатність на основі засвоєних на лекціях, напрацьованих самостійно і закріплених в ході бліц опитувань, колоквіумів та письмових контрольних робіт знань засвідчити свої власні уявлення та судження про історію як науку, її структуру, теоретичні та прикладні функції, методи наукового пізнання та основні напрями і підходи у вивченні історії народів Європи та Америки; продемонструвати базові навики.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни