Іноземна мова: базовий курс (німецька)
Освітня програма: Американістика та європейські студії (з поглибленим вивченням іноземних мов)
Структурний підрозділ: Історичний факультет
Назва дисципліни
Іноземна мова: базовий курс (німецька)
Код дисципліни
ОК 1.2
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
14
Результати навчання
1.1 основні правила вимови німецької мови;
1.2 необхідний лексичний матеріал для обговорення німецькою мовою тем, передбачених програмою курсу;
1.3 граматичний матеріал, необхідний для розуміння і продукування текстів ситуативно-побутового характеру;
1.4 основні правила німецького синтаксису.
2.1 здійснювати комунікацію в усній (говоріння) і письмовій формах (писемне мовлення і писемне спілкування) у межах загальноосвітньої тематики;
2.2 володіти різними типами читання – загальним, пошуковим, детальним;
2.3 використовувати адекватні лексичні й граматичні форми, дотримуватися норм стилістики;
2.4 сприймати на слух іншомовне мовлення в його чіткому нормативному варіанті та іншомовні елементарні тексти. При цьому тексти для аудіювання можуть містити 2% незнайомих слів, про значення яких студент може здогадатися з контексту, і 4 % невідомих слів, значення яких не заважає загальному розумінню почутого;
2.5 писати невеликі за обсягом листи.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Попередні вимоги до опанування навчальної дисципліни: бажання оволодіти німецькою мовою з рівня А0, до рівня – А1+ наприкінці першого року навчання.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна “Іноземна мова: базовий курс (німецька)” для студентів ОР “Пер-ший (бакалаврський)” першого року навчання галузі знань 03 гуманітарні науки, спеціально-сті 032 Історія та археологія, освітньої програми “Американістика та європейські студії (з поглибленим вивченням іноземних мов)” викладається в I та ІI семестрах I курсу в обсязі – 420 год (14 кредитів ECTS) зокрема: практичні – 204 год, самостійна робота – 216 год. У курсі передбачено 4 змістових модулі, які складаються з десяти основних тем за підручником Themen aktuell 1: Перші контакти; Побутові речі в домі та домогосподарстві; Їжа та напої; Вільний час; Проживання; Здоров`я та хвороби; Повсякденність; Орієнтування у місті; По-купки та подарунки; Німецька мова та німецька культура, а також 4 модульні та 10 підсумкових контрольних робіт. Завершується дисципліна в І семестрі заліком, а у ІІ семестрі – іспитом.
Рекомендована та необхідна література
1. Симканич О. В. Навчальний посібник з німецької мови для студентів І – ІІ курсу історичного факультету спеціалізації Американістика та Європейські студії (для роботи з фаховою літературою), 2016.
2. Aufderstraße H., Bock H., Gerdes M., Müller J., Müller H. Themen aktuell 1. Deutsch als Fremdsprache – Niveaustufe A1. – Max Hueber Verlag, 2009. – 160 S.
3. Aufderstraße H., Bock H., Gerdes M., Müller J., Müller H. Themen aktuell Deutsch als Fremdsprache. – Niveaustufe A2: Kursbuch. – Max Hueber Verlag, 2009. – 160 S. 001691-4; 2 Audio-CDs, 114 Min. 031691-5; Arbeitsbuch, 152 S. 011691-1; Wiederholungsbuch, 96 S. 111691-0; Lehrerhandbuch Teil A, 80 S. 041691-2; Lehrerhandbuch Teil B, 120 S. 051691-9,
4. Borisko N., Gutnik W., Klimentjewa M., Ignatenko T., Iwanenko S., Lasarenko O. Curriculum für den sprachpraktischen Deutschunterricht an pädagogischen Fakultäten der Universitäten und pädagogischen Hochschulen. – К.: Ленвіт, 2004. – 250 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Практичні заняття.
Методи та критерії оцінювання
Семестрову кількість балів формують бали, отримані студентом у процесі засвоєння матеріалу з усіх тем змістового модуля і є сумою балів з кожного.
Оцінювання за формами контролю за І семестр/II семестр:
1) Робота на занятті (виконання завдань на говоріння, читання, письмо, аудіювання) – 16 балів / 10 балів у кожному модулі*
2) Написання коротких лексико-граматичних тестів – 7 балів / 4 бали у кожному мо-дулі
3) Написання есе (1 на модуль) – 5 балів / 3 бали на модуль
4) Презентація (1 на модуль) – 5 балів / 3 бали на модуль
5) Підсумкові письмові тести (1 на модуль) – 7 балів / 4 бали на модуль
Підсумкове оцінювання у І семестрі (у формі заліку).
Підсумкове оцінювання у ІІ семестрі (у формі письмового та усного іспиту).
Максимальна кількість балів за виконання екзаменаційних завдань – 20. Іспит складається з двох частин: 1) виконання завдань до тексту (10 балів); 2) співбесіда (10 балів).
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни