Музейний туризм

Освітня програма: Історія

Структурний підрозділ: Історичний факультет

Назва дисципліни
Музейний туризм
Код дисципліни
ВК 2.5
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Знати основні поняття та визначення музейного туризму. Знати особливості функціонування музейного туризму як складової культурно-пізнавального туризму. Знати можливості основних світових та вітчизняних музеїв з точки зору використання у туризмі. Вміти характеризувати та знати основні музеї України та світу як туристичні об'єкти. Вміти вільно використовувати отримані теоретичні знання у галузі музейного туризму для вирішення конкретних практичних завдань, зокрема створення турпродукту з музейного туризму Прийняти і обґрунтувати рішення та нести відповідальність за пропозиції та рекомендації з розробки турпродуктів з музейного туризму
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати: - основні поняття та визначення туризмознавчих дисциплін; - властивості, види й типи музеїв; - етапи формування музейництва в історії людства й основні ідеї вітчизняної суспільної думки щодо музеєзнавства. Вміти: - критично аналізувати різноманітну інформацію, самостійно підбирати літературу та працювати з джерелами; - використовувати методологію дослідження в галузі туризму; - застосовувати прийоми та методи туризму у історичних, краєзнавчих, етнографічних та інших дослідженнях з метою їх використання у наукових, науково-популярних та навчальних цілях. Володіти: - здатністю до абстрактного мислення, аналізу, синтезу; - готовністю до саморозвитку, самореалізації, використання творчого потенціалу; - готовністю до публічного виступу за фахом, доводити власні висновки, пропозиції, аргументи.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна «Музейний туризм» належить до переліку дисциплін вільного вибору студента. Музейний туризм – різновид туризму, специфіка якого полягає у використанні туристичного потенціалу музеїв та територій, які до них прилягають. Музейний туризм є традиційним видом подорожей, що дозволяють отримати нові враження та знання. При вивченні дисципліни відбувається: ознайомлення з основними поняттями та визначеннями музейного туризму, аналіз основних наукових праць щодо музейного туризму, визначення місця музейного туризму в структурі культурно-пізнавального туризму, розгляд музею як туристичної атракції та характеристика основних музеїв України та світу як туристичних об'єктів.
Рекомендована та необхідна література
1. Івченко А.С. Вся Україна: Путівник. – К., 2008. 2. Любіцева О.О., Панкова Є.В., Стафійчук В.І. Туристичні ресурси України. – К., 2007. 3. Панкова Є.В. Туристичне краєзнавство. – К., 2007. 4. Петранівський В.Л., Рутинський М. Й. Туристичне краєзнавство. – К., 2008. 5. Рутинський М.Й. Географія туризму України. – К., 2004. 6. Рутинський М.Й., Стецюк О.В. Музеєзнавство: Навчальний посібник. – К., 2008. 7. Туристичні об’єкти України. – Х., 2002. 8. Романчук В. А. Музейный туризм. – СПб., 2010. 9. Салата О.О. Основи музеєзнавства: Навчально-методичний посібник. Вінниця: ТОВ «Нілан-ЛТД», 2015. 164 с. 10. Смаль І.В. Туристичні ресурси світу. – Ніжин, 2010. – Режим доступу: http://tourlib.net/books_ukr/smal.htm)
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, самостійна робота, письмове завдання, контрольна робота (тест), підсумкова контрольна робота
Методи та критерії оцінювання
семестрове оцінювання*: Контрольна робота (тест): РН 2.1 – 30 балів / 18 балів. Письмові завдання з перевірки самостійної роботи: РН 1.1, 1.2, 1.3 – 30 балів / 18 балів. Підсумкова контрольна робота (залік) РН 2.2, 4.1 – 40 балів / 24 бали. *Примітка: максимальний бал / пороговий бал для отримання позитивної оцінки. підсумкове оцінювання - залік
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни