Соціально-політичні студії

Освітня програма: Сходознавство

Структурний підрозділ: Історичний факультет

Назва дисципліни
Соціально-політичні студії
Код дисципліни
ОК 4
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
2
Результати навчання
Знати: сутність основних соціальних і політичних явищ, які є предметом соціологічних та політологічних студій. закономірності соціального та політичного життя, соціальних та політичних відносин і процесів, сучасні моделі соціального і політичного порядку. Вміти: аналізувати соціальні і політичні явища, критично оцінювати їх, коли вони представлені в ЗМІ та в соціальних інтернет-мережах, надавати їм інтерпретації з позицій сучасного соціологічного та політологічного знання. знаходити пояснення проблемам соціальної, громадсько-політичної та професійної діяльності в закономірностях функціонування суспільства, політики і влади.Комунікація:використовувати знання іноземних мов для аналізу інформаційних інтернет-ресурсів, читання новітньої соціально-політичної літератури.представляти результати проведених досліджень та здійсненої самостійної роботи у вигляді доповідей, повідомлень, есе, презентацій.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
До початку вивчення цього курсу студенти повинні: мати узагальнені знання про процеси та явища суспільного буття, про філософські, культурні, політико-правові та соціально-економічні основи життя суспільства; вміти збирати та аналізувати інформацію щодо подій, процесів та явищ соціально-політичного життя суспільства; володіти елементарними навичками використання інформаційних джерел; наукового дослідження та управління інформацією
Зміст навчальної дисципліни
дисципліна «Соціально-політичні студії» спрямована на розкриття особливостей соціологічного і політологічного знання про суспільство, моделей соціального порядку і взаємодій, базових вимірів та проблем сучасного суспільства, логіки його розвитку, соціально-культурних і політично-культурних характеристик і тенденцій розвитку сучасного українського суспільства. Під час вивчення дисципліни увага зосереджується на вимірах цінностей, ідентичності, нерівностей, соціальної солідарності і конфліктів, соціальних відносин в системах зайнятості і політики, історії політичної думки, питанням влади, режимів у політиці, політичним системам суспільства та державі, громадянському суспільству, демократії, партіям та партійним системам, виборам, світовій політиці тощо.
Рекомендована та необхідна література
Політологія: Підручник / За ред. О. В. Бабкіної, В. П. Горбатенка. – К.: ВЦ «Академія», 2008. – 568 с. Політологія. Навчально-методичний комплекс. / За ред. Кирилюка Ф. М. – К., 2004. Політологія: підручник для студентів вищих навчальних закладів. / За ред. Цвиха В. Ф., Батрименка О. В. – К.: ВПЦ «Київський університет», 2010 – 671 с. Шляхтун П. П. Політологія (теорія та історія політичної науки). Підручник. – К.: Центр учбової літератури, 2010. – 472 с.Громадянське суспільство в сучасній Україні: специфіка становлення, тенденції розвитку / За заг. ред. Ф. М. Рудича. – К.: Парламентське вид-во, 2006. – 412 с. Демократія: Антологія / Упорядник О. Проценко. – К.: 2005. – 1108 с. – (Політичні цінності – Вип. 1). Енциклопедія політичної думки / За ред. Д. Міллера / Пер. з англ. – К.: Дух і Літера, 2000. – 472 с. Кирилюк Ф. М. Історія політології. Підручник. – К., Академія, 2001.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття, самостійна робота. Конспект першоджерел. Усне опитування. Завдання для самостійної роботи. Контрольна робота 1. Контрольна робота 2. Залік.
Методи та критерії оцінювання
1. Усне опитування: РН 1.2, 3.1 – 0-10 балів;2. Контрольна робота: РН 2.2, 2.3 – 0-20 балів;3. Самостійна робота: (конспект першоджерел): РН 1.1, 4.1 – 0-10 балів;4. Самостійна робота: (аналітичне завдання, презентація проекту): РН. 2.1, 3.2 – 0-20 балів:5. Залік: РН 3.3, 4.2. – 0-40 балів.формують бали, отримані студентом у процесі засвоєння матеріалу з усього навчального курсу. Загальна оцінка за семестр складається із балів, отриманих за аудиторну роботу (усе опитування), самостійні роботи (робота з текстами, дослідження цінностей, конспект першоджерел). Всі види робіт за семестр мають у підсумку: - в максимальному вимірі 60 балів; - в мінімальному вимірі 36 балів.
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни