Маркетинг інформаційних продуктів та послуг

Освітня програма: Архівістика та управління документацією

Структурний підрозділ: Історичний факультет

Назва дисципліни
Маркетинг інформаційних продуктів та послуг
Код дисципліни
ВБ.2.7.
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
7 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
1
Результати навчання
Знати основні етапи зародження та розвитку маркетингу інформаційних продуктів та послуг, особливостей в архівній сфері Знати теоретичні, методологічні та нормативно-правові засади процесу формування маркетингу інформаційних продуктів та послуг, його специфіки в архівній сфері, предметне поле і понятійнотермінологічний апарат наукової і навчальної і дисципліни. Знати принципи класифікації інформаційних продуктів з урахуванням особливостей архівної сфери. Вміти створювати інформаційні продукти, здійснювати їх облік, анотування та зберігання у різних видах архівних документів, надавати інформаційні послуги Вміти порівнювати зміст різних видів інформаційних продуктів, доступних через сервіси архівних послуг. Вміти створювати на основі здобутих знань і опрацьованих інформаційних продуктів наукові реферати, доповіді, статті, довідки, Інтернет-презентації
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
а) знати основні етапи формування нормативно-правової бази і наукових архівного маркетингу як основи створення інформаційних продуктів та послуг, мати сучасне уявлення про їх значення в навчальному процесі та майбутній практичній діяльності; б) вміти вести пошук і реферування джерел та літератури з маркетингу інформаційних продуктів і послуг з орієнтацією на специфіку архівної, документної та управлінської сфери; в) володіти навчальним інструментарієм дисципліни: "архівна справа", "архівна система", "система архівних установ", "структура архівних послуг", "інформаційний продукт", "сервіс послуг", а також навичками роботи комп'ютерними пристроями і технологіями надання інформаційних послуг.
Зміст навчальної дисципліни
Вивчення провідних тенденцій вироблення та функціонування наукових і нормативно-правових засад маркетингу інформаційних продуктів та сервісів інформаційних послуг з урахуванням глобалізаційних та інтеграційних процесів у сучасному світі, умов окупаційно-геноцидної війни Росії проти України, специфіки архівної галузі, розвитку електронної архівістики, цифровізації інформаційних ресурсів архівів, функціонування єдиної довідковоінформаційної системи архівних сервісів. Формування знань і практичних умінь щодо створення інформаційних продуктів і надання послуг. Осмислення зростання управлінської складової маркетингу інформаційних продуктів та інформаційних послуг, його зв'язок з архівним та інформаційним менеджментом. Сутність Інтернет-маркетингу, його поняття, категорії та інструментарій. Роль інтернет-маркетингу у формуванні знань, умінь і навичок створення сайтів архівних установ, аналізу їх структури; дослідження базових принципів роботи пошукових систем, оnline у соціальних мережах; управління застосуванням маркетингових і рекламних Google.
Рекомендована та необхідна література
Коломієць Г., Маньковський А. Інформаційна продукція: ринок, маркетинг, підготовка кадрів . К.: Либідь, 2011. 274 с. Куденко Н.В. Стратегічний маркетинг: Навчальний посібник. / Н.В Куденко. – К.: КНЕУ, 2005. 152 с. Новітній маркетинг: навч. посіб./ Є. В. Савєльєв, С. І. Чеботар, Д. А. Штефанович та ін.; за ред. Є.В. Савєльєва. – К.: Знання, 2008. 420с. Оксанич А. П. Інформаційні системи і технології маркетингу / А.П. Оксанич, В.Р. Петренко, О.П. Костенко – К.: Професіонал, 2008. 320 с.Палеха Ю.І., Палеха О.Ю. Маркетинг інформаційних продуктів і послуг: Навч. посіб. – К.: Видавництво Ліра-К, 2017. 478 с. Палеха Ю.І. Інформаційний бізнес: підручник / Ю.І. Палеха, Ю.І. Горбань. – К.: Вид-во Ліра-К, 2015. 492 с
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекції,семінари, самостійна робота, контрольна робота
Методи та критерії оцінювання
Зміст курсу поділений на 2 змістовних модулі: 1) Теоретико-методологічні, історичні та нормативно-правові засади інформаційного маркетингу; 2) Особливості маркетингу інформаційних продуктів та послуг в архівній сфері. Кожний модуль включає в себе лекції, семінарські та практичні заняття, самостійну роботу та творчі завдання студентів, які завершуються рейтинговим контролем рівня засвоєння знань програмного матеріалу відповідної частини курсу. У змістовий модуль 1 (ЗМ1) входять теми 1 – 5, у змістовий модуль 2 (ЗМ2) – теми 6 –10. Оцінка успішності знань студентів здійснюється під час семестрового оцінювання (контрольна робота, бліц-опитування, індивідуальні завдання) та підсумкового оцінювання (підсумкова контрольна робота (іспит)). Загальна сума балів – 100 балів (із них, семестрове оцінювання максимум 60 балів; підсумкове оцінювання (іспит) – максимум 40 балів).
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни