Основи функціонування фахових періодичних видань

Освітня програма: Архівістика та управління документацією

Структурний підрозділ: Історичний факультет

Назва дисципліни
Основи функціонування фахових періодичних видань
Код дисципліни
ВК.2.5
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
6 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
1.1 Знати основні дефініції та володіти загальним контекстом з історії розвитку фахових періодичних видань 1.2 Знати основні етапи редакційно-видавничого процесу у фахових періодичних виданнях як інтегральної частини світових мас-медіа 1.3 Знати міжнародний досвід функціонування фахових періодичних видань, особливості їх менеджменту та маркетингу, важелів їх впливу на розвиток світової науки 2.1 Вміти аналізувати і визначати перспективні напрями інформаційно-видавничої діяльності, застосовувати технології та процедури аналітико-синтетичного опрацювання наукової інформації 2.2 Вміти здійснювати пошук інформації в різних джерелах, аналітично опрацьовувати та узагальнювати інформацію з метою підготовки наукових статей, анотованих оглядів, рецензій для публікації у фахових періодичних виданнях
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати основи інформаційного менеджменту та інформаційно-аналітичної діяльності, основні віхи в історії книгодрукування. 2. Вміти самостійно опрацьовувати вітчизняну і зарубіжну наукову та навчальну літературу, здійснювати пошук та аналітичну обробку інформації. 3. Володіти навичками роботи з бібліографічними покажчиками та інформаційно-пошуковими базами даних.
Зміст навчальної дисципліни
Ознайомлення студентів з предметом, джерельною базою, понятійно-термінологічним апаратом та історіографією дисципліни, сучасним станом ринку фахових періодичних видань, складом і завданнями редакційних колективів фахових журналів (і зокрема функціями головного редактора, його заступників, секретаря, випускового, літературного і відповідального редакторів), особливостями макетування та створення обкладинки періодичного видання та її дизайном, типологією фахових видань (фахово-теоретичні; фахово-практичні; науково-технічні, виробничо-практичні, реферативні) та принципами їх змістового наповнення, методами і прийомами роботи над підготовкою наукових публікацій, їх рецензування, дотримання принципів академічної доброчесності.
Рекомендована та необхідна література
1.Вимоги до наукових журналів для просування в наукометричні бази даних (Index Copernicus, Scopus та Web of Science). URL : http://library.lp.edu.ua/uk/vymogy-do-naukovyh-zhurnaliv-dlyaprosuvannya-v-naukometrychni-bazy-danyh-index-copernicus-scopus-ta. 2. Діденко Ю., Язвинська М. Перспективи входження академічних наукових видань до наукометричних баз даних // Наука України у світовому інформаційному просторі. 2017. Вип. 14. C. 61–67. 3. Ібатуллін І., Шостак А. Наукометрія як засіб інтеграції української науки у світовий інформаційний простір // Науковий вісник Національного університету біоресурсів і природокористування України. 2015. Вип. 226. C. 30–45. 4. Комова М. Документальна та інтерпретаційна природа контенту в соціальних комунікаціях. Львів, 2014. 384 с. 5. Петрушка А. Інтеграція академічної періодики в міжнародний інформаційний простір // Інформація, комунікація, суспільство. Львів, 2018. С. 226–228.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінар, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
- семестрове оцінювання: 1. Контрольна робота з тем ЗМ1 (тест): РН 1.2 — 10 балів/ 6 балів*. 2. Контрольна робота з тем ЗМ2 (тест): РН 1.3 — 10 балів/ 6 балів. 3. Індивідуальне завдання 1: РН 2.1 - 10 балів/ 6 балів. 4. Індивідуальне завдання 2: РН 2.2 - 10 балів/ 6 балів. 5. Опитування з тем ЗМ1: РН 1.1, 1.2 – 10 балів/ 6 балів. 6. Опитування з тем ЗМ2: РН 1.3, 2.1 – 10 балів/ 6 балів. * максимальний бал/ пороговий бал для отримання позитивної оцінки з відповідної форми контролю. - підсумкове оцінювання: - форма оцінювання – іспит; - максимальна кількість балів, які може отримати студент – 40 балів
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни