Управління культурною спадщиною

Освітня програма: Музеєзнавство, пам’яткознавство

Структурний підрозділ: Історичний факультет

Назва дисципліни
Управління культурною спадщиною
Код дисципліни
ОК.30
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Результати полягають у формуванні у студентів цілісної системи знань про основну нормативну базу в сфері управління культурною спадщини; повноваження різних рівнів державної та місцевої влади в процесах управління та використання культурної спадщини; відповідальність у випадку порушення цілісності пам’яток культурної спадщини; принципи економічного використання пам’яток, що не загрожують збереженню культурної спадщини.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Зміст навчальної дисципліни
Управління та використання культурної спадщини – особлива сфера економічної діяльності, передбачає використання пам’яток в спосіб, що не порушує їх цілісність; здійснення заходів для забезпечення охорони і збереження культурної спадщини. Дисципліна «Управління культурною спадщиною» передбачає вивчення функцій памʼяток історії та культури в сучасному суспільстві; основної нормативної бази в сфері управління культурною спадщиною; визначення всіх рівнів влади, що задіюються в процесах управління культурною спадщиною, специфіки їх повноважень, функцій та ролі місцевого самоврядування в організації охорони памʼяток на місцях; аналіз особливостей економічного використання памʼяток, ролі національних заповідників в галузі охорони памʼяток, норм адміністративної та кримінальної відповідальності за порушення цілісності пам’яток; ознайомлення з досвідом провідних країн світу у сфері управління культурною спадщиною.
Рекомендована та необхідна література
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Заплановані освітні заходи та методи викладання - лекції, семінарські заняття, практична та самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Контроль знань студента здійснюється за модульно-рейтинговою системою. Загальну кількість балів студента формують семестрові бали, отримані з усіх тем двох змістових модулів (бали, отримані за модульні контрольні роботи (у формі тестування); бали, отримані за виконання індивідуальних завдань; бали, отримані за роботу на семінарських заняттях, а також бали, які отримані за підсумкову контрольну роботу. Результати навчальної діяльності студентів оцінюються за 100-бальною шкалою. Критеріями оцінювання відповіді студента є: • повнота розкриття питання • логіка викладення • використання основної і додаткової літератури • аналітичні міркування, вміння робити висновки
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни