Державна реєстрація нерухомих пам’яток
Освітня програма: Музеєзнавство, пам’яткознавство
Структурний підрозділ: Історичний факультет
Назва дисципліни
Державна реєстрація нерухомих пам’яток
Код дисципліни
ОК.29
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
7 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Результати полягають у формуванні у студентів цілісної системи знань про основну нормативну базу в сфері охорони культурної спадщини, процедури реєстрації нерухомих пам’яток, види облікової документації на пам’ятки, значення наукових досліджень в питаннях складання облікової документації.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Зміст навчальної дисципліни
Державна реєстрація пам’яток – необхідна складова процесу збереження культурної спадщини країни. Всі цивілізовані держави намагаються забезпечити фізичну збереженість нерухомих пам’яток історії, археології та монументального мистецтва на своїй території, виходячи з того, що культурна спадщина – матеріалізована історія країни, свідчення культурного багатства і глибини національної історичної пам’яті. Дисципліна «Державна реєстрація нерухомих пам’яток» передбачає актуалізацію знань студентів класифікації пам’яток, вивчення основної нормативної бази в сфері реєстрації нерухомих пам’яток, аналіз питання власності на пам’ятки, існуючих національних реєстрів та процедур, необхідних для внесення різних типів пам’яток до реєстрів; ознайомлення з існуючими електронними базами памʼяток України. Практична частина курсу присвячена вивченню методик складання охоронної документації на нерухомі пам’ятки, паспортизації пам’яток, створення облікової картки та акту технічного стану на нерухомі пам’ятки культурної спадщини України.
Рекомендована та необхідна література
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Заплановані освітні заходи та методи викладання - лекції, семінарські заняття, практична та самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Контроль знань студента здійснюється за модульно-рейтинговою системою. Загальну кількість балів студента формують семестрові бали, отримані з усіх тем двох змістових модулів (бали, отримані за модульні контрольні роботи (у формі тестування); бали, отримані за виконання індивідуальних завдань; бали, отримані за роботу на семінарських заняттях, а також бали, які отримані за підсумкову контрольну роботу.
Результати навчальної діяльності студентів оцінюються за 100-бальною шкалою.
Критеріями оцінювання відповіді студента є:
• повнота розкриття питання
• логіка викладення
• використання основної і додаткової літератури
• аналітичні міркування, вміння робити висновки
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни