Історія Центральної та Східної Європи

Освітня програма: Музеєзнавство, пам’яткознавство

Структурний підрозділ: Історичний факультет

Назва дисципліни
Історія Центральної та Східної Європи
Код дисципліни
ОК.40
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
5 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
Виробити у студентів вміння аналізувати й узагальнювати історичний матеріал, оцінювати найважливіші події та явища історії Центральної та Східної Європи в контексті світової історії; навчити студентів зіставляти історичні процеси з епохами; виробити вміння знаходити і критично аналізувати потрібну інформацію з минулого історії; сформувати навички застосовувати набуті знання в процесі викладання історичних дисциплін, а також для прогнозування суспільних процесів.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати основні етапи світової історії. 2. Вміти працювати з комплексом давніх джерел; вести самостійні дослідження в межах дисципліни, структурувати історичну інформацію. 3. Володіти елементарними навичками джерельної критики, історичного аналізу, встановлення причинно-наслідкових зв’язків між подіями.
Зміст навчальної дисципліни
Ознайомлення з базовими джерелами та історіографією історії Східної Європи, поєднання теоретичних знань про періоди європейської історії з конкретно-історичними аспектами вивчення поступу регіону. Визначення і характеристика основних етапів розвитку східноєвропейського регіону, розкриття ключових проблем суспільно-політичних і соціально-економічних процесів, ролі і місця видатних історичних осіб. Аналіз найважливіших подій та явищ історії Центральної та Східної Європи в контексті світової історії та культури. Зміст курсу поділений на 2 змістових модулі. Кожний змістовий модуль включає в себе лекції, семінари, самостійну роботу студентів, які завершуються рейтинговим контролем рівня засвоєння знань програмного матеріалу відповідної частини курсу. У змістовий модуль 1 (ЗМ1) входять теми 1-7, у змістовий модуль 2 (ЗМ2) – теми 8-15.
Рекомендована та необхідна література
1. Історія західних і південних слов’ян з давніх часів до ХХ ст. Курс лекцій. К.:Либідь. – 2009. 2. История южных и западных славян: В 2-х т., Москва, 1998. 3. История внешней политики России. Конец ХV–ХVII век. (От свержения ордынского ига до Северной войны). Москва: Междунар. отношения, 1999. 4. История внешней политики России. ХVIII век. (От Cеверной войны до войн России против Наполеона). Москва: Междунар. отношения, 1999. 5. История внешней политики России. Вторая половина ХІХ века (от Парижского мира 1856 г. до русско-французского союза). Москва: Междунар. отношения, 1996. 6. История внешней политики России. Конец ХІХ – начало ХХ века (От русско– французского союза до Октябрьской революции). Москва: Междунар. отношения, 1999. 7. История внешней политики России. Первая половина XIX века (от войн России против Наполеона до Парижского мира 1856 года). Москва: Междунар. отношения, 1999.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Заплановані освітні заходи та методи викладання - лекції, семінарські заняття, практична та самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Контроль знань студента здійснюється за модульно-рейтинговою системою. Загальну кількість балів студента формують семестрові бали, отримані з усіх тем двох змістових модулів (бали, отримані за модульні контрольні роботи (у формі тестування); бали, отримані за виконання індивідуальних завдань; бали, отримані за роботу на семінарських заняттях, а також бали, які отримані за підсумкову контрольну роботу. Результати навчальної діяльності студентів оцінюються за 100-бальною шкалою. Критеріями оцінювання відповіді студента є: • повнота розкриття питання • логіка викладення • використання основної і додаткової літератури • аналітичні міркування, вміння робити висновки
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни