Захист прав людини
Освітня програма: Право. Доктор філософії.
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права
Назва дисципліни
Захист прав людини
Код дисципліни
081 право
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
спрямовані на поглиблення знань аспірантів щодо доктрини та практики застосування законодавства про права людини як на національному, так і на міжнародному рівні.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
знати: основні аспекти застосування законодавства, яке регулює природу, набуття і здійснення прав людини; базові аспекти права ЄС, літературні джерела, акти законодавства, що регулюють відносини щодо реалізації прав людини.
вміти: аналізувати акти міжнародного характеру, нормативні акти, доктринальні джерела, визначати природу та джерела регулювання певного суб’єктивного права. володіти:. навичками складання юридичних документів, у тому числі позовних заяв, скарг, договорів.
Зміст навчальної дисципліни
Форми викладання та методи навчання цієї дисципліни спрямовані на проведення аналізу правової природи прав людини, визначення їх місця серед інших правових понять і конструкцій. У межах навчальної дисципліни вивчаються питання підвалин виникнення прав людини; класифікації і поколінь прав людини; регіональних систем здійснення та захисту прав людини; особливостей окремих прав людини та їхнього захисту (права на життя, на охорону здоров’я, прав жінок, дітей тощо).
Рекомендована та необхідна література
1. Arnold R. The Convergence of the Fundamental Rights Protection in Europe (series: Ius Gentium: Comparative Perspectives on Law and Justice). Regensburg: University of Regensburg. 2016.
2. Forsythe David P. Human rights in International relations. New York: Cambridge University Press. 2012.
3. Kälin W., Künzli J. The Law of International Human Rights Protection. New York: Cambridge University Press. 2012.
4. Keller H., Ulfstein G. UN Human rights treaty Bodies - Law and Legitimacy. New York: Cambridge University Press. 2012.
5. Kjaerum M., Davis M. F., Lyons A. COVID-19 and Human Rights. London, New York: Routledge, 2021. 348 p.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінарські заняття, самостійна робота студента на основі підручників, конспектів, методичних рекомендацій, консультацій з викладачем
Методи та критерії оцінювання
На семінарських заняттях поточний контроль знань студента з навчальної дисципліни включає:. експрес опитування – від 2 до 5 балів; колоквіум – від 5 до 10 балів; модульна контрольна робота – від 5 до 7 балів; доповідь – від 3 до 5 балів;
доповнення доповіді – від 1 до 3 балів; наукова робота – від 8 до 10 балів.
Оцінці підлягають: рівень знань, продемонстрований у відповіді; активність при обговоренні питань; систематичність роботи на заняттях; результати виконання домашніх завдань.
Пропущені з поважних причин семінарські заняття студент може відпрацювати в позааудиторний час (час консультацій викладача) шляхом усного опитування, тестування, підготовки наукової доповіді.
Студент, який не досяг мінімального порогового рівня оцінки (24 бали) тих результатів навчання, які не можуть бути оцінені під час підсумкового контролю, може бути недопущений до підсумкового оцінювання.
Мова викладання
англійська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни