Науково - правові засади екологічної політики в Україні
Освітня програма: Право. Доктор філософії.
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права
Назва дисципліни
Науково - правові засади екологічної політики в Україні
Код дисципліни
081 право
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Третій
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Результатами навчання є знання, вміння та навички:
знати, аналізувати та критично
осмислювати: концептуальні теоретико-правові засади екологічної політики України; теорії, принципи, методи, поняття, стратегії і тактики національної екологічної політики у сфері професійної діяльності та навчання; стан законодавчого забезпечення формування та реалізації екологічної політики в Україні та світі; механізм правового забезпечення та інстументи реалізації національної екологічної політики України;
вміти: використовувати спеціалізовані здобуті знання, необхідні для розв’язання проблем у сфері формування та реалізації стратегій і тактик екологічної політики у практичній та науковій діяльності; при розробці пропозицій у законотворчій та правозастосовчій практиці;
бути здатним: до командної роботи, зокрема над виробленням стратегічних та тактичних напрямів формування та реалізації екологічної політики України.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Попередніми умовами для опанування навчальної дисципліни є:
успішне опанування курсів “Філософія науки інновацій”, “Конституційна реформа”, “Методологія проведення наукових досліджень в галузі права”.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна спрямована на засвоєння здобувачами науково-правових засад формування та реалізації державної екологічної політики України, а саме: вивчаються теоретико-правові засади формування і розвитку екологічної політики України та правовий механізм реалізації її стратегічних та тактичних напрямів; місце та роль екологічної політики в системі правової політики України, юридичні ознаки екологічної політики держави тощо; розглядається інституційно-функціональне та функціонально-правове забезпечення реалізації екологічної політики держави в сучасних умовах, аналізуються шляхи вдосконалення екологічної політики з метою її європейської та євроатлантичної інтеграції.
Рекомендована та необхідна література
1. Балюк Г.І. Правові засади державної екологічної політики України: сучасні проблеми. Екологічне право. 2017. № 3-4. с. 8-15.
2. Власенко Ю.Л. Правові засади стратегії і тактики екологічної політики України//Порівняльно-аналітичне право. №5. 2017. с. 167-171.
3. Y. Vlasenko, T. Shokha, T. Sharaievska. Evaluating criteria of ecological politics effectiveness as a necessary determinant of legal bases of its realization: example of Ukrainian realities//European Journal of Sustainable Development (2020). № 9 (1). р. 9-18.
4. Гетьман А. П., Анісімова Г. В. Еколого-правова політика: сучасні підходи до формування//Теорія і практика правознавства. 2021. Вип. 1. (19). с.39-63.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Із урахуванням змісту навчального матеріалу та цілей навчання, у процесі викладання дисципліни використовуються такі традиційні та інноваційні технології навчання:
лекції, присвячені вивченню науково-правових проблем теорії правових засад формування та реалізації екологічної політики та механізму її правового забезпечення в Україні;
семінарські заняття, на яких представляються презентації результатів та визначається участь кожного здобувача у колективному науковому проекті, спрямованому на вироблення стратегічних та тактичних напрямів формування та реалізації екологічної політики України та представлення результатів підготовки індивідуальної дослідницької пропозиції з проблемних питань формування та реалізації екологічної політики України та її захисту.
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання успішності здобувачів здійснюється у таких формах:
участь у колективному науковому проекті, спрямованому на вироблення стратегічних та тактичних напрямів формування та реалізації екологічної політики України та презентації результатів під час практичного заняття (до 20 балів);
підготовка індивідуальної дослідницької пропозиції з проблемних питань та її захист під час практичного заняття (до 20 балів).
Здобувачам, які через відсутність на занятті не змогли взяти участь у презентації результатів наукового проекту або захисту дослідницької пропозиції надається можливість зробити це в позааудиторний час.
Підсумкове оцінювання: іспит.
Підсумкова оцінка являє собою суму балів, одержаних під час семестрового оцінювання (до 40 балів), та балів, одержаних за виконання іспитової роботи (до 60 балів).
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни