Захист прав в ІТ-індустрії
Освітня програма: Інтелектуальна власність. Магістр. Денна.
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права
Назва дисципліни
Захист прав в ІТ-індустрії
Код дисципліни
ВБ.1.8.
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
Завдання вивчення дисципліни спрямовані на формування наступних компетентностей: набуття здатності відтворити глибокі знання в межах спеціалізації щодо охорони та захисту прав з позначенням новацій та їх осучаснення співвідносно до реалій розвитку інформаційно-комунікаційних технологій, а також демонструвати здатність до подальшого навчання в даній області знань з високим рівнем автономності.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Попередні вимоги до опанування навчальної дисципліни: 1. Знати основні положення про захист цивільних прав; основні положення галузей процесуального права України та уповноважених провайдерів ВОІВ з вирішення доменних спорів; систему джерел права інтелектуальної власності України та основні положення законів України, що регулюють відносини у сфері охорони та захисту прав на результати інтелектуальної, творчої діяльності. 2. Вміти давати правову оцінку фактичній ситуації, кваліфікувати порушення суб’єктивних прав інтелектуальної власності, права власності, особистих немайнових прав, обирати шляхи охорони, форми та способи захисту суб’єктивних прав. 3. Володіти елементарними навичками з роботи з персональним комп’ютером, інформаційно-правовими базами даних, пошуку та систематизації правової інформації, пошуку в мережі інтернет, діловодства та ділової комунікації, підготовки проектів правових документів.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна "Захист прав в ІТ-індустрії" є складовою циклу професійної підготовки фахівців освітнього рівня "Магістр" за спеціальністю "Право", освітньої програми "Інтелектуальна власність" в Навчально-науковому інституті права Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Основними складовими дисципліни є положення про охорону та захист прав інтелектуальної власності, особистих немайнових прав в ІТ індустрії, інституційну систему управління інтернетом, правовий режим доменних імен та веб-сайтів, електронну комерцію в набутті та управлінні правами інтелектуальної власності, захист прав на об’єкти інтелектуальної власності, які розміщені в мережі Інтернет.
Рекомендована та необхідна література
1. Посібник для суддів з інтелектуальної власності. Бенедисюк І. М. та ін. Київ : К.І.С., 2018. 424 с. 2. Зеров К. О. Особливості захисту авторських прав на твори, розміщені в мережі інтернет : монографія. К. : Інтерсервіс, 2018. 220 с. 3. Зеров К. О. Захист авторського права на комп’ютерні програми. Теорія і практика інтелектуальної власності. 2020. № 6. С. 5–14. 4. Justin K. The Right of Communication to the Public in EU Copyright Law. Oxford : Hart Publishing, 2019. 280 p. 5. WIPO Overview of WIPO Panel Views on Selected UDRP Questions, Third Edition. URL: https://www.wipo.int/export/sites/www/amc/en/docs/overview3.pdf.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Вивчення дисципліни передбачає проведення лекційних та практичних занять; експрес-опитування/тестування/есе (реферат) з запропонованої тематики; модульну контрольну роботу; самостійну роботу студентів з підготовки до семінарських занять; залік (іспит).
Методи та критерії оцінювання
Видами поточного контролю можуть бути: експрес-опитування, доповідь, наукова робота, тестування (з набору суджень вибрати вірні), розв’язання казусу (задачі), модульна контрольна робота (підсумкова контрольна робота). При поточному контролі під час семінарських занять оцінці підлягають: рівень знань, продемонстрований студентом у відповіді, активність при обговоренні питань семінарського заняття, систематичність роботи на заняттях, результати виконання завдань самостійної роботи. Дисципліна викладається в двох семестрах. За 10 днів до початку сесії викладач, який веде семінарські заняття, припиняє приймати відпрацювання. Для студентів, які не досягли мінімального рубіжного рівня оцінки проводиться заключна контрольна робота.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни