Речове та спадкове право

Освітня програма: Право. Магістр. Заочна.

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права

Назва дисципліни
Речове та спадкове право
Код дисципліни
ВБ.01.10.27
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Досягнення студентами таких компетентностей, вмінь та навичок, як: здійснювати презентацію свого дослідження з правової теми, застосовуючи першоджерела та прийоми правової інтерпретації складних комплексних проблем, що постають з цього дослідження, аргументувати висновки; аналізувати взаємодію міжнародного права та міжнародно-правових систем з правовою системою України на основі усвідомлення основних сучасних правових доктрин, цінностей та принципів функціонування права; брати продуктивну участь у розробці проектів нормативно-правових актів, обґрунтовувати суспільну обумовленість їх прийняття, прогнозувати результати їх впливу на відповідні суспільні відносини.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати основні аспекти історичного становлення та розвитку речового та спадкового права в Україні, правову природу речових і спадкових прав, основні принципи їх реалізації та способи захисту, літературні джерела з речового та спадкового права, акти цивільного законодавства України, що регулюють речові та спадкові відносини, та наявну судову практику вирішення цивільних спорів в цих сферах. Вміти оцінювати та визначати роль і завдання речового та спадкового права України, виокремлювати речові та спадкові права від інших видів цивільних прав, давати їм правову характеристику. Володіти елементарними навичками роботи з навчальною та нормативно-правовою літературою, застосування наукових методів пізнання та правових способів розв’язання спірних практичних ситуацій у сфері речового та спадкового права.
Зміст навчальної дисципліни
Форми викладання та методи навчання цієї дисципліни спрямовані на проведення правового аналізу положень речового та спадкового права України та проблемних питань, пов’язаних з їх правозастосуванням, вивчення теоретичних і практичних аспектів виникнення (припинення), здійснення та захисту речових і спадкових прав. У межах навчальної дисципліни вивчається загальна характеристика речових і спадкових прав, правове регулювання цивільних відносин, в яких зазначені права реалізуються, так само як і особливості захисту таких прав в цивільному праві України. Курс навчальної дисципліни передбачає поглиблене вивчення студентами чинного законодавства України у сфері речового та спадкового права.
Рекомендована та необхідна література
1. Васильченко В. В. Коментар та постатейні матеріали до законодавства України про спадкування. – Х. : «Одіссей», 2007. – 480 с. 2. Заіка Ю. О., Рябоконь Є. О. Спадкове право. Навчальний посібник. – К. : Юрінком Інтер, 2009. – 352 с. 3. Майданик Р. А. Розвиток приватного права України : монографія / Р. А. Майданик. – К. : Алерта, 2016. – 226 с. 4. Майданик Р. А. Речове право : підручник / Р. А. Майданик. – К. : Алерта, 2019. – 1102 с. 5. Рябоконь Є. О. Спадкове правовідношення в цивільному праві. Монографія / Є. О. Рябоконь. – К. : Віпол, 2002. – 266 с. 6. Харченко Г. Г. Речові права : монографія / Г. Г. Харченко. – К. : Алерта, 2016. – 556 с. 7. Цюра В. В. Речові права на чуже майно / В. В. Цюра. – К. : КНТ, 2006. – 136 с. 8. Спадкове право: крізь призму судової практики: монографія / за ред. І. В. Спасибо-Фатєєвої. Харків: ЕКУС, 2021. 536 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінарські заняття, самостійна робота студента на основі підручників, конспектів, методичних рекомендацій, консультацій з викладачем.
Методи та критерії оцінювання
На семінарських заняттях поточний контроль знань студента з навчальної дисципліни включає: доповіді та наукові роботи – від 5 до 7 балів; експрес опитування – від 2 до 5 балів; розв’язання казусу – від 5 до 7; презентація – від 4 до 6; дискурс – від 2 до 5; дві підсумкові контрольні роботи – від 3 до 5 балів за кожну. Оцінці підлягають: рівень знань, продемонстрований у відповіді; активність при обговоренні питань; систематичність роботи на заняттях; результати виконання домашніх завдань. Пропущені з поважних причин семінарські заняття студент може відпрацювати в позааудиторний час (час консультацій викладача) шляхом усного опитування, тестування, підготовки наукової доповіді. Студент, який не досяг мінімального порогового рівня оцінки (24 бали) тих результатів навчання, які не можуть бути оцінені під час підсумкового контролю, може бути недопущений до підсумкового оцінювання.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни