Рішення як підстави для відкриття виконавчого провадження

Освітня програма: Право. Магістр. Заочна.

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права

Назва дисципліни
Рішення як підстави для відкриття виконавчого провадження
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
1
Результати навчання
1) знати, критично осмислювати, відтворювати основні нормативні положення щодо порядку звернення рішень судів та інших органів (посадових осіб) до примусового виконання; 2) знати юридичну природу виконавчих документів, підходи до їх класифікації, загальні умови та правила пред’явлення виконавчого документа до виконання; 3) вміти визначати види судових актів та актів інших юрисдикційних органів (посадових осіб), що підлягають примусовому виконанню; 4) вміти аналізувати ситуації, що виникають у випадку невідповідності виконавчого документа встановленим вимогам, визначати підходи до розв’язання таких проблем з урахуванням їх фактичної та нормативної основи 5) організовувати та проводити самостійні дослідження теоретичних та практичних проблемних питань приведення рішень до примусового виконання.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати: види юрисдикційних процесів, проваджень та стадій, форм рішень, що ухвалюються за результатами вирішення справ в їх межах; класифікації актів залежно від обраного способу захисту; порядок проголошення актів та вручення учасникам, строки набрання ними чинності та способи, передумови і наслідки їх оскарження. 2. Володіти навичками: оцінки актів судів та інших органів (посадових осіб) на предмет їх законності та обґрунтованості, дотримання законодавчих вимог щодо їх змісту та форми; виправлення описок та арифметичних помилок.
Зміст навчальної дисципліни
1. Початок примусового виконання рішень: передумови, підстави та порядок; 2. Процедурні питання видачі виконавчих документів за судовими рішеннями у цивільних справах. 3. Особливості приведення до виконання судових актів господарських судів. 4. Судові акти у адміністративному та кримінальному судочинствах як підстави для виконання. 5. Виконавчі документи, що видаються на підставі рішень третейського суду та міжнародного комерційного арбітражу. 6. Рішення Європейського суду з прав людини як підстава для відкриття виконавчого провадження. 7. Виконавчий напис нотаріуса як виконавчий документ 8. Постанови державного та приватного виконавців як виконавчі документи 9. Окремі рішення інших державних органів, які законом визнані виконавчими документами.
Рекомендована та необхідна література
1. Виконавче провадження : підручник / Н. Ю. Голубєва, І. В. Андронов, І. О. Бут;. Одеса : Фенікс, 2020. 459 с. 2. Виконавче провадження: теорія та практика: колективна монографія з додатками: колективна монографія. Під ред. Р.Ф. Ханової, С.О. Кравцова. Харків: Право, 2021. 672 с. 2. Ляшенко Р.О. Приведення судових рішень у цивільних справах до примусового виконання: дис. канд. юрид. наук.: 12.00.03. К., 2013. 229 с. 3. Малярчук Л.С. Ухвала суду як виконавчий документ – підстава для відкриття виконавчого провадження // National Law Journal : Theory and Practice. 2019. № 4 (38). – С. 96- 100. 4. Строкач І.І. Виконавчий напис нотаріуса в цивілістичному процесі [Текст] : дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03; НАН України, Ін-т держави і права ім. В. М. Корецького. Київ, 2018.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
1) експрес опитування – від 2 до 4 балів; 2) доповідь (виступ на задану тему) – до 5 балів; 3) участь в дискусії – до 3 балів; 4) реферат – до 8 балів; 5) вирішення ситуаційних задач - від 2 до 5 балів; 6) модульна контрольна робота – до 10 балів.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни