Процесуальні документи у виконавчому процесі
Освітня програма: Право. Магістр. Заочна.
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права
Назва дисципліни
Процесуальні документи у виконавчому процесі
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
1
Результати навчання
Знати процедуру підготовки процесуальних документів у виконавчому процесі; спеціальні поняття та термінологію; існуючі процесуальні документи виконавчого провадження. Вміти аналізувати правові ситуації, що передують складанню процесуального документа у виконавчому процесі, з урахуванням їх фактичної та нормативної основи. Вміти складати окремі процесуальні документи у виконавчому процесі. Вміти правильно використовувати правову термінологію у процесуальних документах, що складаються у зв’язку з виконанням рішень судів. Оцінювати та критично осмислювати зміст складеного процесуального документа на предмет відповідності його вимогам закону, правильності застосування норми права.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати норми цивільного процесуального, господарського процесуального, адміністративного процесуального законодавства та законодавства про виконавче провадження і особливості їх застосування виконавцями та судами; методологію складання процесуальних документів, теорію виконавчого права.
Вміти аналізувати відповідні правовідносини, визначати їх правову природу, структуру; складати алгоритми дій учасників виконавчого провадження.
Володіти елементарними навичками з підготовки проекту процесуального документа.
Зміст навчальної дисципліни
При вивченні дисципліни у логічному порядку розкриваються такі питання: а) загальні положення про процесуальні документи у виконавчому процесі; б) акти виконавця та загальні вимоги до їх змісту; в) окремі акти виконавця (постанови, вимоги, доручення, запити тощо) та їх характеристика; г) процесуальні документи, що складаються сторонами виконавчого провадження.
Рекомендована та необхідна література
1. Виконавче провадження : підручник / Н. Ю. Голубєва, І. В. Андронов, І. О. Бут;. Одеса : Фенікс, 2020. 459 с
2. Виконавче провадження: теорія та практика: колективна монографія з додатками: колективна монографія. Під ред. Р.Ф. Ханової, С.О. Кравцова. Харків: Право, 2021. 672 с.
3. Снідевич О.С. Подання та заява виконавця як процесуальні форми його актів. Розбудова правової держави в Україні: реалії та перспективи: Матеріали між. наук.-практ. конф. (м.Одеса, 24 травня 2019 р.) Одеса: Видавничий дім «Гельветика», 2019. С.38-41.
4. Снідевич О.С. Акти виконавця: проблеми теорії та практики. Реформа виконавчого провадження: сьогодення та перспективи: матеріали міжнародної науково-практичної конференції (м. Київ, 30 березня 2018 року). К.: Видавництво «Юстон», 2018. С.33-38.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінарські заняття, інтерактивні заняття, організація самостійної роботи студентів.
Методи та критерії оцінювання
1) експрес опитування – від 1 до 3 балів;
2) колоквіум – від 1 до 4 балів;
3) оцінка складеного процесуального документа – від 3 до 5 балів;
4) тестування (з набору суджень вибрати вірні) – від 1 до 3 балів;
5) модульна контрольна робота – від 3 до 8 балів;
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни