Актуальні проблеми організації та діяльності органів примусового виконання рішень

Освітня програма: Право. Магістр. Заочна.

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права

Назва дисципліни
Актуальні проблеми організації та діяльності органів примусового виконання рішень
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
1
Результати навчання
Знати систему органів примусового виконання рішень; порядок допуску до професійної діяльності державних і приватних виконавців в Україні, систему контролю за діяльністю діяльності державних і приватних виконавців в Україні, спеціальні поняття та термінологію. Оцінювати та критично осмислювати проблеми правового регулювання організації та діяльності органів примусового виконання рішень і пропонувати способи їх вирішення. Вміти працювати самостійно, уміти застосувати знання при моделюванні правових ситуацій. Вміти аналізувати ситуації юридичної невизначеності, що виникають при дослідженні нормативно-правових актів, визначати підходи до розв’язання таких проблем. Зрозуміло роз’яснювати колегам, іншим заінтересованим особам суть правової проблеми, пояснювати і рекомендувати можливі шляхи її правового вирішення. Приймати і обґрунтовувати рішення щодо правової проблеми виходячи із конкретного набору даних певної правової проблеми, суті правовідносин та чинного законодавства України.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати основні аспекти становлення та розвитку суб’єктів примусового виконання судових рішень і рішень інших органів в Україні, їх правовий статус; літературні джерела з проблем організації діяльності органів та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів, нормативно-правові акти, що регулюють їх діяльність. Вміти визначити сутність проблеми та тлумачити і застосовувати положення нормативно-правових актів, що регулюють організацію діяльності суб’єктів примусового виконання рішень в аспекті визначеної проблеми; критично аналізувати існуючі теоретичні та практичні проблеми в цій сфері; розглянути таку проблему з декількох, в тому числі суперечливих точок зору та визначити напрямки її вирішення; Володіти елементарними навичками проведення наукових досліджень; грамотного і точного формулювання та висловлювання власної позиції, належним чином її обґрунтування; участі в аргументованій професійній дискусії.
Зміст навчальної дисципліни
В межах навчальної дисципліни вивчаються: проблеми організації система органів примусового виконання рішень, проблеми порядку допуску до професійної діяльності державних і приватних виконавців в Україні, проблеми ефективності контролю за діяльністю державних і приватних виконавців в Україні, проблеми правового і соціального захисту державних і приватних виконавців в Україні, проблеми фінансування і матеріального забезпечення, оплати праці державних і приватних виконавців в Україні.
Рекомендована та необхідна література
1. Закон України «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання рішень і рішень інших органів» від 02 червня 2016 р.№1403-VIII 2. Наказ Міністерства юстиції України від 27.11.2017, № 3792/5 «Про затвердження Положення про Кваліфікаційну комісію приватних виконавців» 3. Наказ Міністерства юстиції України від 27.11.2017, № 3791/5 «Про затвердження Положення про Дисциплінарну комісію приватних виконавців» 4. Наказ Міністерства юстиції України від 25.10.2016, № 3053/5 «Про затвердження Порядку допуску до професії приватного виконавця» 5. Наказ Міністерства юстиції України від 22.10.2018, № 3284/5 «Про затвердження Порядку проведення перевірок діяльності органів державної виконавчої служби, приватних виконавців» 6. Наказ Міністерства юстиції України від 28.01.2020, № 297/5 «Про затвердження Порядку підвищення кваліфікації приватним виконавцям» 7. Виконавче провадження : підручник / Н. Ю. Голубєва, І. В. Андронов, І. О. Бут;. Одеса : Фенікс, 2020. 459 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття, самостійна робота. Методи: організації та здійснення навчально-пізнавальної діяльності, стимулювання й мотивації навчально-пізнавальної діяльності, контролю (самоконтролю, взаємоконтролю), корекції (самокорекції, взаємокорекції) за ефективністю навчально-пізнавальної діяльності.
Методи та критерії оцінювання
Усний та письмовий контроль, самоконтроль. Семестрові форми оцінювання: експрес опитування – від 1 до 4 балів; дискусії – від 1 до 4 балів; самостійна письмова робота – від 3 до 8 балів; модульна контрольна робота – від 3 до 8 балів; Упродовж семестру для визначення рівня досягнення результатів навчання студенти пишуть письмові роботи з тем, за якими заплановані семінарські заняття, а під час семінарів і лекцій демонструють набуті навички, усно презентуючи письмові завдання, беручи участь в обговоренні і дискусіях. Під час модульного контролю визначається рівень досягнення результатів навчання студентів з тем запланованих на самостійне опрацювання в формі усного опитування, а також опрацьованих письмових завдань з урахуванням зауважень і рекомендацій за результатами усної презентації. Підсумкове оцінювання: залік
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни