Особливості виконання рішень та договорів з аліментних зобов’язань
Освітня програма: Право. Магістр. Заочна.
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права
Назва дисципліни
Особливості виконання рішень та договорів з аліментних зобов’язань
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
1
Результати навчання
Здатність застосовувати загальні та спеціальні знання в професійній сфері; здатність критично осмислювати правову природу аліментних правовідносин, їх елементи, види аліментних зобов'язань, підстави виникнення аліментного зобов’язання. Правові та специфічні ознаки аліментного зобов’язання. Предмет виконання аліментного зобов’язання. Загальні положення про відповідальність за невиконання аліментного зобов’язання: поняття, підстави, види.
Здатність збирати, обробляти та критично осмислювати інформацію стосовно процедури нотаріального посвідчення договорів з аліментних зобов’язань., правової проблеми, суті нотаріальної справи, вчинюваного нотаріального провадження, особливостей правового регулювання.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати теоретичні основи та концептуальні засади цивільного, цивільного процесуального права, сімейного права, нотаріального права та виконавчого права і процесу.
Вміти надати належну правову оцінку документам, що подаються для вчинення виконавчих (нотаріальних) проваджень, та застосовувати на практиці отримані знання щодо вчинення виконавчих дій з урахуванням стадійності виконавчого (нотаріального) процесу та правил посвідчення безспірних прав та фактів із дотриманням норм матеріального та процесуального права.
Володіти елементарними навичками з підготовки проектів різних видів процесуальних документів з урахуванням особливостей кожної процесуальної дії та фактичних обставин справи.
Зміст навчальної дисципліни
Форми викладання та методи навчання цієї дисципліни спрямовані на вивчення теоретичних та практичних проблем, особливостей глибокого засвоєння студентами теоретичних та практичних аспектів здійснення виконавчих процедур стосовно аліментних договорів та рішень судів з аліментних зобов’язань, що вимагає від студентів оволодіння знаннями цивільного, сімейного, цивільного процесуального, виконавчого та інших галузей права.
Рекомендована та необхідна література
Теорія нотаріального процесу: Науково-практичний посібник. За заг. ред. С.Я. Фурси – К.: Алерта; Центр учбової літератури, 2012. 920 с.
Фурса С. Я. Настільна книга нотаріуса : сімейні відносини в нотаріальному процесі / С. Я. Фурса, Л. Ю. Драгнєвіч, Є. І. Фурса. К. : ІнЮре, 2003. 352 с.
Дерій О.О. Аліментні зобов’язання в цивілістичному процесі: дис. ... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Дерій Олена Олександрівна; Київс. нац. ун-т імені Тараса Шевченка. К., 2014. 207 арк.
Андрущенко Т.С. Процедура нотаріального посвідчення аліментних договорів: дис. ... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Андрущенко Тетяна Сергіївна; Інститут держави і права ім. В М. Корецького НАН України. К., 2015. 215 арк.
Сапейко Л. В. Правове регулювання аліментних обов’язків батьків та дітей : дис. ... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Сапейко Людмила Василівна ; Нац. ун-т внутрішніх справ. Х., 2003. 187 арк.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Розгляд загальних теоретичних та практичних аспектів діяльності виконавців при виконанні рішень та договорів щодо аліментних зобов’язань. Набуття знань про правову сутність аліментних зобов’язань; загальні, основні та спеціальні правила нотаріального посвідчення договорів з аліментних зобов’язань та особливостей стадій виконавчого провадження у справі про примусове виконання договору з аліментних зобов’язань. Набуття знань та вмінь здійснювати правову оцінку проблемним аспектам, які виникають під час виконання судових рішень про стягнення аліментів з іноземним елементом та складати процесуальні документи.
Методи та критерії оцінювання
Рівень досягнення всіх запланованих результатів навчання визначається зі результатами написання письмових самостійних контрольних робіт та під час колоквіуму. Упродовж семестру, після завершення відповідних тем, проводяться тематичні письмові самостійні контрольні роботи з задачами та відкритими питаннями. Для визначення рівня досягнення результатів навчання студенти пишуть підсумкову контрольну роботу, а під час колоквіуму демонструють набуті навички, аргументуючи розв’язки та надані рекомендації, передбачені умовами задач. Підсумкове оцінювання: письмовий іспит.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни