Гарантії адвокатської діяльності

Освітня програма: Право. Магістр. Заочна.

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права

Назва дисципліни
Гарантії адвокатської діяльності
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
1
Результати навчання
Здатність застосовувати загальні та спеціальні знання при здійсненні адвокатської діяльності. Критично осмислювати та описувати основні положення про гарантії адвокатської діяльності, їх правову природу та особливості реалізації, спеціальні поняття та термінологію. Здатність аргументувати вибір варіанту вирішення проблем, пов’язаних із порушенням гарантій адвокатської діяльності, критично оцінювати результати та обґрунтовувати прийняті рішення. Здатність застосовувати положення загальнонаціонального, загальноєвропейського та вітчизняного законодавства в сфері правового регулювання адвокатської діяльності; практику ЄСПЛ щодо притягнення до відповідальності осіб за порушення гарантій адвокатської діяльності.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати про доктринальне розуміння природи і сутності адвокатської діяльності, визначення понять «адвокат», «види адвокатської діяльності», «захист», «представництво», «правнича допомога», «професійні права адвоката», «професійні обов’язки адвоката» та ін., отримані в результаті вивчення дисциплін «Адвокатура»; «Міжнародні стандарти в організації та діяльності адвокатури в Україні»; Вміти використовувати знання у практичній діяльності; письмово викладати процесуальні документи; правильно застосовувати національні та міжнародні правові акти, що містять гарантії адвокатської діяльності; Володіти навичками щодо реагування на порушення гарантій адвокатської діяльності, основами стратегії та тактики вирішення відповідної правової проблеми, повязаної із порушенням гарантій адвокатської діяльності.
Зміст навчальної дисципліни
Форми викладання та методи навчання цієї дисципліни спрямовані на набути знань про гарантії адвокатської діяльності: нормативне визначення, доктринальне тлумачення; способи та особливості їх реалізації; особливості повідомлення про порушення прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності; відповідальність осіб у разі їх порушення; сприяти виробленню у студентів навичок розуміння та практики застосування гарантій адвокатської діяльності.
Рекомендована та необхідна література
Про адвокатуру та адвокатську діяльність: Закон України від 05.07.2012 № 5076-VI . Основные принципы, касающиеся роли юристов Приняты Восьмым Конгрессом ООН по предупреждению преступности и обращению с правонарушителями; Гавана, 27 августа - 7 сентября 1990 года. Основні положення про роль адвокатів (Прийняті VIII Конгресом ООН по запобіганню злочинам у серпні 1990 року). Загальний кодекс правил для адвокатів країн Європейського Співтовариства (Прийнято делегацією дванадцяти країн-учасниць на пленарному засіданні у Страсбурзі в жовтні 1988 року). Загальна декларація прав людини ООН; Декларація, Міжнародний документ від 10.12.1948. Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод Рада Європи; Конвенція, Міжнародний документ від 04.11.1950. Міжнародний пакт про громадянські і політичні права ООН; Пакт, Міжнародний документ від 16.12.1966. Рекомендація (2000) 21 про свободу здійснення професійної діяльності адвокатів від 25 жовтня 2000 р
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Набуття знань щодо теоретичних основ адвокатури; законодавства у сфері адвокатури; міжнародного законодавства щодо гарантування прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності; законодавства, яке необхідно застосовувати адвокату при здійсненні захисту, представництва та при наданні інших видів правової допомоги; гарантії конституційних прав, свобод людини й громадянина, міжнародні та національні стандарти професійних прав адвокатів і гарантій адвокатської діяльності. Практична реалізація здійснюється шляхом поєднання самостійної роботи студентів з практичними матеріалами; особлива увага приділяється опрацюванню нормативно правових актів, звітів РАУ й Регіональних рад та аналізу порушень прав адвокатів і практичних матеріалів.
Методи та критерії оцінювання
Рівень досягнення всіх запланованих результатів навчання визначається зі результатами написання тестів, письмових самостійних контрольних робіт та під час колоквіуму. Упродовж семестру, після завершення відповідних тем, проводяться тематичні письмові самостійні контрольні роботи з задачами та відкритими питаннями. Для визначення рівня досягнення результатів навчання студенти пишуть підсумкову контрольну роботу, а під час колоквіуму демонструють набуті навички, аргументуючи розв’язки та надані рекомендації, передбачені умовами задач. Підсумкове оцінювання: іспит.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни