ОРГАНІЗАЦІЯ ЮРИДИЧНОГО БІЗНЕСУ

Освітня програма: Право. Магістр. Заочна.

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права

Назва дисципліни
ОРГАНІЗАЦІЯ ЮРИДИЧНОГО БІЗНЕСУ
Код дисципліни
ВБ.01.08.22
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Студенти мають знати форми та способи здійснення юридичного бізнесу, засади правового консалтингу, принципи вирішення спорів у процесі організації та здійснення юридичного бізнесу, основні поняття та категорії, що стосуються організації та здійснення юридичного бізнесу, приймати і обґрунтовувати власні рішення про застосування юридичного інструментарію з метою розв’язання спорів чи вирішення складних ситуацій, що виникають при організації та здійсненні юридичного бізнесу, вміти вільно оперувати основними елементами понятійно-категоріального апарату у сфері організації юридичного бізнесу при обговоренні та вирішенні проблемних ситуацій, володіти навичками з підготовки правового висновку з урахуванням практичної ситуації та розв’язувати спори, що виникають при організації та здійсненні юридичного бізнесу, навичками логічного, критичного і системного аналізу документів, з якими пов’язана організація та здійснення юридичного бізнесу.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Студенти мають знати чинне законодавство України, зокрема, Закони України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», «Про нотаріат», спеціальну літературу, навчальні і методичні посібники, що стосуються юридичної практики, вміти вільно оперувати основними елементами понятійно-категоріального апарату у сфері приватного права, володіти основними навичками вирішення проблемних ситуацій та розв’язання спорів за допомогою правових механізмів, навичками логічного, критичного і системного аналізу юридичних документів.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна спрямована на розкриття значення юридичного бізнесу, вивчення організаційних засад та практичних особливостей ведення юридичного бізнесу. У процесі вивчення навчальної дисципліни студенти опанують такі теми «Початок юридичної діяльності», «Індивідуальна професійна діяльність юриста та порядок її здійснення», «Діяльність адвокатського бюро і адвокатського об’єднання», «Організація юридичного офісу», «Управління юридичним бізнесом», «Робота юриста (адвоката) з клієнтом», «Ведення договірної роботи», «Ведення претензійної роботи», «Ведення позовної роботи».
Рекомендована та необхідна література
1. Про адвокатуру та адвокатську діяльність: Закон України від 05.07.2012 року № 5076-VI. Відомості Верховної Ради України. 2013. № 27. Ст. 282. 2. Ф. Бойл, Д. Каппс. Організація професійної діяльності юриста: теорія і практика. Київ: Знання, 2006. 478 с. 3. Про затвердження Загального положення про юридичну службу міністерства, іншого органу виконавчої влади, державного підприємства, установи та організації: постанова Кабінету Міністрів України від 26.11.2008 року № 1040. 4. Про порядок ведення претензійної та позовної роботи на підприємстві, в установі, організації: рекомендації Міністерства юстиції України від 23.01.2007 року № 35-14/7. 5. Шейн Э. Г. Процесс консалтинга. Построение взаимовыгодных отношений «клиент – консультант». СПб.: Питер, 2008. 288 с. 6.Katz Ali. The New Law Business Model: Build a Lucrative Law Practice That You (and Your Clients) Love. Carson City, US: Lioncrest Publishing, 2020. 248 p.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Методи викладання та навчальні заходи при вивченні дисципліни спрямовані на отримання та засвоєння студентами системних знань про поняття, систему та основні категорії організації та здійснення юридичного бізнесу. Водночас, згадані форми та методи спрямовані на формування у студентів системного розуміння специфіки правовідносин, що виникають при організації та здійсненні юридичного бізнесу. Це передбачає вивчення нормативно-правової бази (включаючи міжнародні акти), а також опанування системою необхідних для сучасного юриста вмінь та навичок, пов’язаних з правовим консалтингом, аналізом інформації, здатністю виявляти проблеми правового регулювання відносин, що виникають при організації та здійсненні юридичного бізнесу.
Методи та критерії оцінювання
Види поточного контролю обираються викладачем, який веде семінарські заняття, за погодженням з лектором та у відповідності з даною програмою. До форм оцінювання студентів відносяться: експрес опитування; колоквіум; доповідь; тестування (з набору суджень вибрати вірні); модульна контрольна робота; кейс-задача. Підсумкове оцінювання - письмовий залік. Мінімальний бал, який має бути отриманий студентом за відповідними формами оцінювання протягом семестру, складає 24 бали, максимальний бал - 40 балів. При поточному контролі під час семінарських занять оцінці підлягають: рівень знань, продемонстрований студентом у відповіді, активність при обговоренні питань семінарського заняття, систематичність роботи на заняттях, результати виконання домашніх завдань. За результатами складання письмового заліку студент може отримати максимально 60 балів.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни