Методики розшуку, опису, зберігання, управління та реалізації майна боржника

Освітня програма: Право. Магістр. Заочна.

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права

Назва дисципліни
Методики розшуку, опису, зберігання, управління та реалізації майна боржника
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
1
Результати навчання
1) знати основні положення загально-методичних аспектів вчинення окремих виконавчих дій виконавцем у провадженні щодо звернення стягнення на майно боржника; 2) критично осмислювати зміст і черговість стадій провадження щодо звернення стягнення на майно боржника; 3) вміти застосовувати знання при вчиненні учасниками виконавчого процесу окремих процесуальних дій із розшуку, опису, зберігання, управління та реалізації майна боржника; 4) організовувати та проводити самостійні дослідження проблемних практичних та методологічних аспектів провадження щодо звернення стягнення на майно боржника; 5) прийняти і обґрунтувати рішення щодо підготовки проекту процесуальних документів для процесуального оформлення вчинення окремої виконавчої дії під час процедури звернення стягнення на майно боржника.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1) Знати: основні теоретичні засади виконавчого процесу, зокрема його структуру, понятійний апарат, інститути виконавчого процесуального права, їх сутність; суб’єктний склад виконавчого провадження та їх статус, види процесуальних документів, що складаються при здійсненні різних виконавчих дій, загальні вимоги, які пред’являються до їх форми і змісту, та порядку складання учасниками виконавчого процесу. 2) Володіти елементарними навичками зі складання виконавчих процесуальних документів у виконавчому провадженні з урахуванням особливостей практичної ситуації.
Зміст навчальної дисципліни
1. Загально-методичні аспекти діяльності виконавця у провадженні щодо звернення стягнення на майно боржника. 2. Реєстри та їх використання виконавцем при вчиненні окремих виконавчих дій. 3. Методичні аспекти виявлення та розшуку майна боржника. 4. Процедура та методика накладення арешту на майно боржника та зняття арешту. 5. Методики проведення опису та вилучення майна боржника як виконавчих дій. 6. Особливості методики зберігання майна боржника. 7. Визначення вартості та оцінка майна боржника (методичні аспекти). 8. Методичні аспекти управління майном боржника у провадженні щодо звернення на нього стягнення. 9. Методики реалізації майна боржника. 10. Зарахування грошових коштів, стягнутих з боржника, їх розподіл та черговість задоволення вимог стягувачів. 11. Методичні аспекти визначення витрат виконавчого провадження.
Рекомендована та необхідна література
1. Зеленкова І.І. Процедура звернення стягнення на майно боржника у виконавчому процесі: дис. канд. юрид. наук : 12.00.03. Івано-Франківськ, 2017. 194 с. 2. Виконавче провадження: теорія та практика: колективна монографія з додатками: колективна монографія. Під ред. Р.Ф. Ханової, С.О. Кравцова. Харків: Право, 2021. 672 с. 3. Виконавче провадження : підручник / Н. Ю. Голубєва, І. В. Андронов, І. О. Бут;. Одеса : Фенікс, 2020. 459 с. 4. Актуальні проблеми виконавчого процесу України: теорія і практика (IV Міжнародна науково-практична конференція, 6 грудня 2019 р., м. Київ). / К.: Видавець Позднишев, 2019. 204 c. 5. Малярчук Л.С. Деякі методичні та практичні аспекти накладення арешту на нерухоме майно боржника. Юридичний науковий електронний журнал. 2019. № 4. С. 52-55. 6. Снідевич О.С. Арешт майна боржника: поняття та загальна характеристика // SCIENCIA VINCEMUS! Наукою переможемо: матеріали 2-ї міжнародної науково-практичної конференції. К.: ЦУЛ, 2016. С. 355-357.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
1) експрес опитування – від 2 до 4 балів; 2) доповідь (виступ на задану тему) – до 5 балів; 3) участь в дискусії – до 3 балів; 4) реферат – до 8 балів; 5) вирішення ситуаційних задач - від 2 до 5 балів; 6) розв’язання казусу - від 2 до 5 балів; 7) модульна контрольна робота – до 10 балів.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни