Звернення стягнення на майно боржника

Освітня програма: Право. Магістр. Заочна.

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права

Назва дисципліни
Звернення стягнення на майно боржника
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
1
Результати навчання
Знати, критично осмислювати та відтворювати основні положення щодо порядку звернення стягнення на майно боржника у виконавчому процесі. Знати особливості звернення стягнення на різні види майна, послідовність відповідних стадій та їх зміст; спеціальні поняття та термінологію; акти процесуального законодавства в сфері взаємодії суду та органів примусового виконавця з означених питань. Вміти визначати процедуру звернення стягнення на конкретний вид майна залежно від його правового режиму. Вміти аналізувати критичні ситуації, що виникають при зверненні стягнення на окремі види майна у виконавчому процесі, визначати підходи до розв’язання таких проблем з урахуванням їх фактичної та нормативної основи Володіти основами професійних прийомів щодо виконання рішень майнового характеру.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1) Знати: основні засади виконавчого процесу; види його проваджень і стадій, їх послідовності, змісту та особливостей; права та обов’язки учасників виконавчого процесу та способів їх захисту у разі порушення; передумови, підстави та порядок відкриття виконавчого провадження та процесуальну форму вирішення цих питань; 2) Володіти: навичками оцінки виконавчих документів, варіантів усунення недоліків і подолання перешкод для відкриття виконавчого провадження.
Зміст навчальної дисципліни
1) Загальна характеристика звернення стягнення на майно боржника як заходу примусового виконання рішення; 2) Майно як предмет стягнення у виконавчому провадженні, черговість його звернення стягнення; 3) Особливості провадження зі звернення стягнення на майно юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців; 4) Провадження зі звернення стягнення на грошові кошти боржника; 6) Провадження зі звернення стягнення на рухоме майно боржника; 7) Загальні положення провадження зі звернення стягнення на нерухоме майно боржника; 8) Провадження зі звернення стягнення на заставлене майно та майно боржника, яке знаходиться у іншої особи 9) Провадження зі звернення стягнення на майнові права; 10) Провадження зі звернення стягнення на частку у праві власності на майно боржника, яким він володіє спільно з іншими особами 11) Особливості провадження щодо виконання рішень про конфіскацію майна
Рекомендована та необхідна література
1. Виконавче провадження : підручник / Н. Ю. Голубєва, І. В. Андронов, І. О. Бут;. Одеса : Фенікс, 2020. 459 с. 2. Виконавче провадження: теорія та практика: колективна монографія з додатками: колективна монографія. Під ред. Р.Ф. Ханової, С.О. Кравцова. Харків: Право, 2021. 672 с. 3. Зеленкова І.І. Процедура звернення стягнення на майно боржника у виконавчому процесі: дис. канд. юрид. наук : 12.00.03. Івано-Франківськ, 2017. 194 с. 4. Малярчук Л.С. Науково-теоретичне розуміння сутності «звернення стягнення на майно боржника» як провадження виконавчого процесу. Порівняльно-аналітичне право. 2018. № 6. С.118-121. 5. Малярчук Л.С Основні передумови звернення стягнення на нерухоме майно боржника: теоретико-прикладний аспект. Порівняльно-аналітичне право. 2019. № 3. С.93-96. 6. Снідевич О.С. Черговість у визначенні майна боржника при зверненні стягнення на нього: проблемні аспекти Часопис Київського університету права. 2018. № 4. С. 166 – 169.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
1) експрес опитування – від 2 до 4 балів; 2) доповідь (виступ на задану тему) – до 5 балів; 3) участь в дискусії – до 3 балів; 4) реферат – до 8 балів; 5) вирішення ситуаційних задач - від 2 до 5 балів; 6) розв’язання казусу - від 2 до 5 балів; 7) модульна контрольна робота – до 10 балів.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни