Господарсько-правова відповідальність

Освітня програма: Право. Магістр. Заочна.

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права

Назва дисципліни
Господарсько-правова відповідальність
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Досягнення студентами таких компетентностей, вмінь та навичок: здатність до ґрунтовного аналізу теоретико-правових засад оскарження дій і рішень органів державної влади; застосовувати юридичні знання в практичній сфері; вміння розв’язувати складні задачі в сфері правотворчості і правозастосування; розроблення проектів позовних заяв та інших процесуальних документів; здатність оцінювати новітній господарсько-правовий інструментарій; знання основних засад правової охорони та захисту майнових прав суб’єктів господарювання, способів, форм та засобів захисту
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати: норми Господарського кодексу України та нормативно-правових актів з курсу «Господарське право», що регулюють правовий статус суб’єктів господарювання різних організаційно правових форм, визначають правовий режим їх майна, систему органів, що вирішують господарські спори, норми ГПК України; 2. Вміти: закріплювати та поглиблювати отримані на лекціях знання шляхом опрацювання джерел спеціальної літератури з відповідних тем спецкурсу; використовувати набуті знання з інших навчальних дисциплін, зокрема, цивільного та господарського права; користуватися правовими інформаційними та аналітичними ресурсами мережі Інтернет; виконувати завдання для самостійної роботи, вирішувати задачі. 3. Володіти: навичками з підготовки проектів актів правозастосування, процесуальних документів; з урахуванням особливостей практичної ситуації та за допомогою правових методів обирати способи та форми захисту та розв’язувати правові спори, що виникають у сфері здійснення господарської діяльності.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна спрямована на опанування студентами теоретичних і практичних знань застосування основних форм господарсько-правової відповідальності за господарські правопорушення
Рекомендована та необхідна література
1. Актуальні проблеми господарського права (Загальна частина) : навч. посібник / за заг. ред. В. С. Щербини. – К.: Юрінком Інтер, 2013. – 527 с. 2. Актуальні проблеми господарського права (Особлива частина): підручник / за ред. В. С. Щербини, В. В. Рєзнікової. – К.: Вид-во Ліра-К, 2018. – 672 с. 3. Господарське право : підручник за ред. В. С. Щербини, В.В. Рєзнікової. – К. : Ліра-К, 2021. – 448 с. 4. Науково-практичний коментар Господарського кодексу України [Пацурія Н. Б., Поєдинок В. В., Рєзнікова В. В. та ін.] / Інформаційно - правова система Ліга:Закон: http://lz.ligazakon.ua.-2016. 5. Науково-практичний коментар Господарського кодексу України: Щербина В. С., Пацурія Н. Б. та ін. К.: Юрінком Інтер, 816 с. 6. Беляневич В. Е. Науково-практичний коментар до Господарського процесуального кодексу України / В. Е. Беляневич. – К.: Юстініан, 2014. – 1160 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Освітні заходи: лекції, семінарські заняття, гостьові лекції. Форми навчання: навчання в групі. Методи викладання: оптимальне поєднання загально дидактичних методів, інтерактивних прийомів і засобів навчання, які застосовуються для організації навчального процесу у ВНЗ (викладення матеріалу у формі лекції з використанням відеопрезентацій, діалог, дискусія, експрес опитування, сюжетно-рольова гра, роботи в міні-групах тощо). В процесі навчання використовуються презентації лекцій, навчальні матеріали он-лайн, задачі (практичні кейси), тестові завдання, індивідуальні завдання для самостійної роботи.
Методи та критерії оцінювання
Види поточного контролю обираються викладачем, який веде практичні заняття. Семестрові форми оцінювання: 1. доповідь – від 3 до 5 балів; 2. експрес опитування – від 3 до 5 балів; 3. доповнення, участь в дискусії – від 3 до 5 балів; 4. письмове індивідуальне завдання – від 6 до 10 балів. 5. розв’язання казусу (задачі) – до від 3 до 5; 6. модульна контрольна робота (тестування) – від 6 до 10 балів. Студент може відпрацювати пропущене заняття впродовж 14 днів після одужання шляхом усного опитування чи виконанням письмового завдання. Максимальний бал, який може бути отриманий студентом за підсумком навчання протягом семестру - 40 балів; мінімальний - 24 бали. Форма заключного контролю – залік, максимальна кількість балів, які студент може отримати на заліку - 60.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни