Процедура нотаріального посвідчення договорів

Освітня програма: Право. Магістр. Заочна.

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права

Назва дисципліни
Процедура нотаріального посвідчення договорів
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Знати, критично осмислювати, формувати власні висновки і зрозуміло і недвозначно доносити їх до третіх осіб стосовно стадій та процедур нотаріального посвідчення різних видів договорів; функцій, принципів нотаріальної діяльності при посвідченні договорів з метою дачі коротких висновків стосовно конкретної правової ситуації та особливостей правового регулювання; методики визначення нотаріусом в договорі прав та обов’язків сторін договору, їх процесуальних прав та обов’язків як суб’єктів нотаріального процесу щодо посвідчення договору; особливостей нотаріального діловодства, реєстрації прав, що виникають,, внесення до договорів змін, їх розірвання, визначення розміру оплати за вчинення нотаріального провадження; використання єдиних та державних реєстрів; складання проектів документів; ефективної взаємодії та комунікації з іншими особами.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Знання загальних положень цивільного, земельного, сімейного, нотаріального та нотаріального процесуального права; вимог законодавства України до нотаріально-процесуальних документів. Володіння навичками оцінювання та визначення правової характеристики окремих видів договорів, їх змісту; підготовки проекту договору з урахуванням особливостей практичної ситуації та вимог чинного законодавства України.
Зміст навчальної дисципліни
В межах навчальної дисципліни визначається загальна процедура нотаріального посвідчення договорів, аналізуються загальні правила нотаріального посвідчення договорів, правила нотаріального посвідчення правочинів та спеціальні правила посвідчення окремих видів договорів; загальні положення про реєстрацію нотаріусом прав в єдиних та державних реєстрах; витрати, пов’язані з нотаріальним посвідченням договору.
Рекомендована та необхідна література
Цивільний кодекс України від 16.01.2003 № 435-IV Про нотаріат : Закон України від 02.09.1993р № 3425-XII Про затвердження Порядку вчинення нотаріальних дій посадовими особами органів місцевого самоврядування : Наказ Міністерства юстиції України від 11.11.2011  № 3306/5 Консульський Статут України : Указ Президента України від 2 квітня 1994 року N 127/94 Міністерства закордонних справ України від 27.12.2004 N 142/5/310. Про державне мито : Декрет Кабінету Міністрів України від 21.01.1993 №7-90. Про затвердження Правил ведення нотаріального діловодства : Наказ Міністерства юстиції України від 22.12. 2010 №3253 Спадкове право: крізь призму судової практики: монографія/ за ред. І.В.Спасибо-Фатеєвої.- Х: ЕКУС, 2021.- 536 с. Право нерухомості: крізь призму судової практики: монографія/ за ред. І.В.Спасибо-Фатеєвої.- Харків: ЕКУС, 2021.- 344 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття, самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Питома вага результатів навчання у підсумковій оцінці за умови її опанування на належному рівні така: результати навчання - 1.1.-1.3. – до 40%; результати навчання - 2.1.-2.2. – до 30%; результат навчання - 3.1.- 3.3. – до 30%. Семестрові форми оцінювання: бліц опитування – від 2 до 4 балів; колоквіум – від 5 до 10 балів;Case study – від 2 до 4 балів; дискурс – від 2 до 4 балів; модульна контрольна робота – максимально 10 балів. Упродовж семестру, після завершення відповідних тем, проводяться тематичні письмові самостійні контрольні роботи з задачами та відкритими питаннями. Для визначення рівня досягнення результатів навчання, передбачених п.1, 2 та 3 студенти пишуть підсумкову контрольну роботу, а під час колоквіуму демонструють набуті навички, аргументуючи розв’язки та надані рекомендації, передбачені умовами задач.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни