Суб'єкти бізнесу
Освітня програма: Право. Магістр. Заочна.
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права
Назва дисципліни
Суб'єкти бізнесу
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
2
Результати навчання
Досягнення студентами таких компетентностей, вмінь та навичок, як:
здатність проводити дослідження правового регулювання правового становища суб’єктів комерційних правовідносин, їх створення та припинення на відповідному рівні; здатність до пошуку, оброблення та аналізу відповідної інформації з різних джерел; здатність приймати та ухвалювати обґрунтовані рішення щодо створення та припинення суб’єктів підприємництва, рішення, пов’язані з їх банкрутством, у тому числі у ситуаціях, що вимагають системного, логічного та функціонального тлумачення норм права, а також розуміння особливостей практики їх застосування; здатність самостійно готувати проекти актів правозастосування, пов’язаних із заснуванням, реорганізацією, ліквідацією суб’єктів різних організаційно-правових форм та видів, а також у межах справи про банкрутство; здатність використовувати наукові теорії та концепції при проведенні наукових досліджень
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати: основні аспекти становлення та розвитку господарського права та законодавства як складових європейської правової культури, загальні засади правового становища юридичних осіб та фізичних осіб, загальні засади інституту банкрутства; літературні джерела, присвячені проблемам господарського права, акти господарського законодавства, норми яких регулюють зазначені відносини та практику застосування господарського законодавства.
Вміти: опановувати та поглиблювати отримані на лекціях знання шляхом самостійного опрацювання відповідних нормативних джерел та джерел спеціальної літератури; використовувати набуті знання з інших суміжних навчальних дисциплін; користуватися інформаційними та аналітичними ресурсами мережі Інтернет.
Володіти достатніми та необхідними знаннями та навичками з розв’язання питань практичного характеру; надавати правову характеристику проблемам, що виникають при юридичному оформленні господарських відносин.
Зміст навчальної дисципліни
В межах навчальної дисципліни вивчаються теоретичні концепції поняття правосуб’єктності, правоздатності, компетенції суб’єктів комерційних правовідносин, поняття, ознак та класифікації суб’єктів комерційних правовідносин; проблеми правового становища суб’єктів комерційних правовідносин різних видів та організаційно-правових форм; особливості та правові проблеми заснування, реорганізації та ліквідації суб’єктів підприємництва; проблеми захисту прав та інтересів кредиторів та учасників суб’єктів підприємництва при припиненні останніх; проблеми державної реєстрації створення та припинення суб’єктів підприємництва; особливості та правові проблеми банкрутства суб’єктів підприємництва, провадження у справі про банкрутство.
Курс навчальної дисципліни передбачає глибоке опрацювання студентами положень законодавства України, спеціальних джерел юридичної літератури та правозастосовчої практики з відповідних питань.
Рекомендована та необхідна література
Актуальні проблеми господарського права: навчальний посібник / за ред. В.С. Щербини. Київ :Юрінком Інтер. 2013. – 528 с.
Гарагонич О.В. Припинення господарської правосуб’єктності акціонерних товариств. Економіка та право.2017. №3 (48). С.38-47.
Науково-практичний коментар Господарського кодексу України / за заг. ред. В.С. Щербини, Н.Б. Пацурії. – К.: Юрінком Інтер, 2019. – 816 с.
Повар П.О. Правове регулювання припинення фізичної особи-підприємця: понятійно-термінологічні проблеми. Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Юридичні науки. 2021. №4. 2021. С.63-69.
Повар П.О. Загальна процедура ліквідації суб’єктів господарювання: новели законодавства та актуальні проблеми правового регулювання. Вісник господарського судочинства. 2012. №1. С.133-141.
Радзивілюк В.В. Правове регулювання банкрутства юридичних осіб в Україні: навч. посіб . Київ. Ліра-К. 2020. 168 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
У процесі вивчення цієї навчальної дисципліни проводяться лекції, семінарські заняття та здійснюється самостійна робота студентів. Будуть застосовуватися такі методи навчання: словесний (пояснення, навчальна дискусія та ін.), наочний (ілюстрування та демонстрування, презентації в PowerPoint), практичний (доповідь та звіт з виконання індивідуального завдання, розв’язування казусів, експрес опитування тощо). Інтерактивні технології: інтерактивні технології кооперативного навчання, інтерактивні технології колективно-групового навчання, технології ситуативного моделювання, технології опрацювання дискусійних питань.
Методи та критерії оцінювання
Методи контролю обираються викладачем, який веде практичні заняття у відповідності з робочою навчальною програмою. Оцінювання усіх видів робіт, що виконуються на семінарі, здійснюється під час їх проведення згідно із встановленим розкладом. При оцінюванні враховується форма такої участі (дискусії, виступу, участі в обговоренні проблемних питань, доповнення), якість та повнота відповіді, за що виставляється відповідно кількість балів. Здійснюються експрес опитування, тестування, проводяться колоквіуми. Самостійна робота перевіряється шляхом оцінювання письмових вирішень індивідуальних творчих завдань та їх презентації, а також у формі розв’язання казусів, вирішення практичних завдань.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни