Правові інструменти публічного адміністрування

Освітня програма: Право. Магістр. Заочна.

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права

Назва дисципліни
Правові інструменти публічного адміністрування
Код дисципліни
ВБ 01.04.23.
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
1
Результати навчання
Знати: – поняття та ознаки правового інструмента публічного адміністрування, їх місце в демократичній, правовій, соціальній державі, громадянському суспільстві та пріоритетні напрями їх подальшого розвитку; - видову характеристику правових інструментів публічного адміністрування; - систему вибору належного інструмента публічного адміністрування в діяльності суб'єкта публічної адміністрації; - ознаки, що властиві притаманні нормативно-правовим та індивідуальними актам; - порядок підготовки та ухвалення нормативно-правових актів, з урахуванням процесуальних особливостей їх стадій, а також критеріїв меж дії нормативно-правових актів. Вміти: - здійснювати відповідні заходи, спрямовані на розробку та використання правових інструментів публічного адміністрування; - аналізувати зміст та процедуру здійснення антикорупційної експертизи нормативно-правового акта, державної реєстрації нормативно-правових актів, а також процедуру оприлюднення та нормативно-правовим актом.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Знання та уміння використовувати правові інструменти публічного адміністрування. Розуміти суть, видову характеристику та ознаки інструментів публічного адміністрування. Використовувати на практиці існуючі наразі основні підходи до розкриття видів інструментів публічного адміністрування. Вміти аналізувати основні вимоги до нормативно-правового актів, а також розуміти порядок підготовки та ухвалення нормативно-правових актів. Демонструвати знання теоретичних та практичних засад щодо розробки проєктів правових інструментів публічного адміністрування, а саме нормативно-правових та індивідуальних актів. Вміння визначати пріоритетні напрями використання правових інструментів публічного адміністрування та розвитку принципів доброї адміністрації та належного урядування.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна зорієнтована на: - набуття студентами компетентності і професіоналізму у сфері публічного адміністрування; - розвиток практичних навичок і вміння розв’язання завдань щодо використання правових інструментів публічного адміністрування; - освоєнню вітчизняного і зарубіжного досвіду використання правових інструментів публічного адміністрування, зокрема актів-дій та актів-планів. А також на здатність студентів: - вибирати належні інструмент публічного адміністрування в діяльності, використання яких дозволяє законодавчо прописана компетенція. - працювати в команді та налагоджувати міжособистісну взаємодію при розробці нормативно-правових та індивідуальних актів; - самостійно готувати проєкти адміністративних договорів, актів-планів, а також актів-дій.
Рекомендована та необхідна література
1. Барікова А. Електронна держава: нова ефективність урядування: монографія. Київ : Юрінком Інтер, 2016. 224 с. 2.Горбулін В., Грицяк Н., Семенченко А. та ін. Електронне урядування: підручник / за заг. ред. проф. Ю. Ковбасюка. Київ : НАДУ 2014. 352 с. 3.Дубов Д. Основи електронного урядування: навчальний посібник. Київ : Центр навчальної літератури, 2006.176 с. 4. Патерило І. Сутність та особливості адміністративних актів як основних інструментів діяльності суб'єктів публічної адміністрації. Науковий вісник Ужгородського національного університету. Серія: Право. 2015. Випуск 31. У<5м 3. С. 10-14.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття, самостійна робота, доповідь та розв’язання казусу, участь у дискусії, реферат, розв’язання задач, тестове контрольне опитування.
Методи та критерії оцінювання
Види поточного контролю обираються викладачем, який веде лекційні заняття у відповідності із даною програмою. Викладач, який проводить семінарські заняття, виставляє у визначений термін кількість набраних з поточного контролю балів і заносить їх у відповідні документи обліку успішності студентів. Мінімальний бал, який може бути отриманий студентом за відповідними формами оцінювання складає один бал. Кількість отриманих студентом балів відповідають відсоткам у підсумковій оцінці з дисципліни. Максимальний бал, який може бути отриманий студентом за семестр складає 40 балів, без урахування балів отриманих студентом під час проведення лектором тестового контрольного опитування. У випадку відсутності студента на семінарському занятті з поважних причин, він може відпрацювати пропущене заняття в поза аудиторний час впродовж 7 днів після пропущеного заняття в час консультацій викладача.
Мова викладання
Українською

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни