Правові засади формування та реалізації екологічної політики в Україні

Освітня програма: Право. Магістр. Заочна.

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права

Назва дисципліни
Правові засади формування та реалізації екологічної політики в Україні
Код дисципліни
ВБ.01.06.07
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
2
Результати навчання
Результатами навчання є знання, вміння та навички: знати: концептуальні теоретико-правові засади екологічної політики України, історію формування, теорії, принципи, методи, поняття, стратегії і тактики національної екологічної політики та їх критичне осмислення; стан законодавчого забезпечення формування та реалізації екологічної політики в Україні та світі; механізм правового забезпечення та інструменти реалізації національної екологічної політики України; вміти: використовувати спеціалізовані здобуті знання, необхідні для розв’язання проблем у сфері формування та реалізації стратегії і тактики екологічної політики у практичній та науковій діяльності; при розробці пропозицій та висновків у законотворчій та правозастосовчій діяльності; застосовувати досягнення різних наук в галузі політології, державного управління та економіки.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Попередніми умовами для опанування навчальної дисципліни є: необхідна наявність знань з правознавства, успішне опанування нормативних курсів “Екологічне право України” та “Проблеми екологічного та земельного права”; наявність основ знань з окремих галузей права: конституційного, адміністративного, земельного, господарського, цивільного та інших; володіння навичками сприйняття та аналізу положень національних та міжнародних джерел права та елементарними навичками з підготовки проектів нормативно-правових документів.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна спрямована на вивчення: теоретико-правових засад формування і розвитку екологічної політики України та правового механізму реалізації її стратегічних та тактичних напрямів; місця та ролі екологічної політики в системі правової політики України, юридичних ознак екологічної політики держави тощо; інституційно-функціонального та функціонально-правового забезпечення реалізації екологічної політики держави в сучасних умовах; аналізу шляхів вдосконалення екологічної політики з метою її європейської та євроатлантичної інтеграції.
Рекомендована та необхідна література
1. Балюк Г.І. Правові засади державної екологічної політики України: сучасні проблеми. Екологічне право. 2017. № 3-4. с. 8-15. 2. Власенко Ю.Л. Правові засади стратегії і тактики екологічної політики України//Порівняльно-аналітичне право. №5. 2017. с.167-171. 3. Y. Vlasenko, T. Shokha, T. Sharaievska. Evaluating criteria of ecological politics effectiveness as a necessary determinant of legal bases of its realization: example of Ukrainian realities//European Journal of Sustainable Development (2020). № 9 (1). р. 9-18. 4. Гетьман А. П., Анісімова Г. В. Еколого-правова політика: сучасні підходи до формування//Теорія і практика правознавства. 2021. Вип. 1. (19). с.39-63.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Із урахуванням змісту навчального матеріалу та цілей навчання, у процесі викладання дисципліни використовуються такі традиційні та інноваційні технології навчання: - лекції, присвячені вивченню науково-правових проблем теорії правових засад формування та реалізації екологічної політики та механізму її правового забезпечення в Україні; - семінарські заняття, на яких здійснюється детальний розгляд теоретичних положень навчальної дисципліни (шляхом підготовки теоретичних питань та проведення дискусій) та формуються практичні навички (шляхом аналізу програм, стратегій, концепції, розробки проєктів стратегічних документів на різних рівнях та видів, використовуючи як національний так і міжнародний досвід у сфері формування та реалізації екологічної політики; - самостійна робота складається із завдань з підготовки студентами творчих робіт, порівняльних таблиць, аналізу матеріалів для самостійного опрацювання.
Методи та критерії оцінювання
Методи та критерії оцінювання обираються викладачем, який проводить семінарські заняття, в межах кількості балів, передбачених програмою навчальної дисципліни. Семестрове оцінювання здійснюється у таких межах: доповідь – від 4 до 6 балів; доповнення доповіді – від 2 до 4 балів; наукова робота – від 4 до 6 балів; перевірка письмового вирішення задач - від 2 до 4 балів; тестування (з набору суджень вибрати вірні) – від 4 до 6 балів; експрес опитування – від 3 до 4 балів; модульна контрольна робота - від 3 до 5 балів х 2 (усього від 6 до 10 балів). Мінімальний бал, який має бути отриманий студентом за відповідними формами оцінювання складає 24 бали за семестр, а максимальна кількість балів - 40 балів. Підсумкове оцінювання здійснюється у формі заліку. Максимальна підсумкова оцінка може становити 100 балів.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни