Права на землю у сфері інвестиційної діяльності
Освітня програма: Право. Магістр. Заочна.
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права
Назва дисципліни
Права на землю у сфері інвестиційної діяльності
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Визначати поняття та загальну характеристику інвестиційної діяльності, поняття та правове становище суб’єктів інвестиційної діяльності, їх класифікацію
Виділяти об’єкти інвестиційної діяльності, їх сутність та специфіку, розуміти місце земельних ділянок як об’єктів інвестування. Знати сутність категорій «актив», «вирішальний вплив», «контроль». Розуміти способи структурування угоди по придбанню земельних активів.
Розуміти вимоги до юридичної перевірки земельних ділянок перед придбанням
Характеризувати ознаки та прояви інвестиційних договорів у земельній сфері
Висловлювати власну оцінку щодо правильності, доцільності, законності дій суб’єктів інвестиційної діяльності через призму положень чинного законодавства
Володіти навичками юридичної техніки при складенні договорів для інвестування.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1) знання основ земельного права, зокрема у частині джерел земельного права, категорій земель за цільовим призначенням, їх склад, правовий режим, правових титулів на землю, порядку приватизації земельної ділянки, особливості продажу земельних ділянок або прав на них на конкурентних засадах, систему та повноваження органів, що здійснюють управління у галузі охорони та використання земель, функції управління у галузі охорони та використання земель, зокрема планування використання земель.
2) вміти орієнтуватись в ієрархії нормативних актів, розрізняти компетенцію органів управління та контролю у галузі охорони та використання земель, надавати характеристику правового режиму категорії земель за цільовим використанням.
3) володіти елементарними навичками щодо аналізу, оцінки та вирішення правових ситуацій, що випливають із земельних правовідносин.. Якщо вони є, то беруться з робочої програми дисципліни.
Зміст навчальної дисципліни
Отримання студентами знань щодо інвестування, складу змісту та сутності інвестиційного проекту, розбиратись в принципах оцінки інвестицій, вміти складати тексти договорів для здійснення інвестиційної діяльності в проектах пов’язаних з нерухомістю; формування практичних навичок юридичного аудиту земельних активів та інших нерухомих активів, аналітичних навичок для оцінки правових ситуацій та спорів, що виникають у сфері інвестиційної діяльності
Рекомендована та необхідна література
1. Вінник О. М. Інвестиційне право. Навчальний посібник. К.: Атіка, 2009. 616 с.
2. В. Р. Кучеренко, М. А. Заєць, О. В. Захарченко, Н. В. Сментина, В. О. Улибіна. Оцінка та управління нерухомістю: навчальний посібник. Одеса, 2013. 272 с.
3. Ваганова І. М. Договірне право в системі цивільно-правової галузі Південноукраїнський правничий правопис. Одеса: Од держ. Ун-т внутр. справ, 2021. Вип. 2. С. 74-78.
4. Правдюк В. Голубовський О. Майнові права на нерухомість: правова природа та облік. Про Агро. Вересень 2021 № 18.
5. Правдюк В. Переважне право купівлі земельних ділянок. Про Агро. Березень 2021 № 6.
6. John c Bogle. The little book of common sense investing. New York, 2017. 307 pages
7. Mary Ann Hallenborg. Real Estate Due Diligence. A legal perspective. London, 2016. 288 pages
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Планується поєднання лекційного матеріалу з практичними заняттями. Лекційний матеріал подається у вигляді презентацій щодо відповідних тем та усних коментарів лектора щодо теоретичних питань та практичного застосування відповідних норм законодавства. На практичних заняттях студенти вирішують індивідуальні кейси пов’язані з темою тієї чи іншої лекції, заповнюють основні форми дозвільних документів в сфері інвестиційної діяльності, складають договори та надають оцінку коректності відповідних форм, підготовлених викладачем.
Методи та критерії оцінювання
Види поточного контролю обираються викладачем, який веде практичні заняття у відповідності з даною програмою. Викладач, який проводить семінарські заняття, виставляє у визначений термін кількість набраних з поточного контролю балів і заносить їх у відповідні документи обліку успішності студентів. У випадку відсутності студента на семінарському занятті з поважних причин, він може відпрацювати пропущене заняття в поза аудиторний час впродовж 7 днів після пропущеного заняття в час консультацій викладача. Відпрацювання здійснюється шляхом усного опитування чи виконанням іншого типу завдання, встановленого викладачем. За невідпрацьовані заняття бали не нараховуються. Наприкінці семестру пропущені заняття не відпрацьовуються. За невідпрацьовані заняття бали не нараховуються.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни