Забезпечення виконання цивільно-правових зобов’язань
Освітня програма: Право. Магістр. Заочна.
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права
Назва дисципліни
Забезпечення виконання цивільно-правових зобов’язань
Код дисципліни
ВБ.01.12.22.
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Досягнення студентами таких компетентностей, вмінь та навичок, як: проводити збір, інтегрований аналіз та узагальнення матеріалів з різних джерел, включаючи наукову та професійну літературу, бази даних, цифрові, статистичні, тестові та інші, та перевіряти їх на достовірність, використовуючи сучасні методи дослідження; Обґрунтовано формулювати свою правову позицію, вміти опонувати, оцінювати докази та наводити переконливі аргументи; Обґрунтовувати правову позицію на різних стадіях правозастосування; Мати практичні навички розв’язання проблем, пов’язаних з реалізацією процесуальних функцій суб’єктів правозастосування
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати правову природу зобов’язань, основні поняття зобов’язального права, досконало володіти законодавством, що визначає загальні засади правового регулювання способів забезпечення, насамперед Цивільним та Господарським кодексами, Законом України «Про захист прав споживачів», знати зміст основних роз’яснень судових та нотаріальних органів щодо їх застосування
Вміти правильно тлумачити положення законодавства України, що стосується зобов’язань і забезпечувальних прав, давати юридичні консультації щодо сутності певного забезпечувального способу.
Володіти навичками з приводу аналізу обставин запропонованих казусів, визначати правовідносини, які склалися, джерела їх регулювання, та способи їх вирішення.
Зміст навчальної дисципліни
Форми викладання та методи навчання цієї дисципліни спрямовані на вивчення особливостей застосування законодавства, яке регулює забезпечувальні зобов’язання в Україні, та формування навичок, пов’язаних з ознайомленням та тлумаченням джерел зобов’язального права. Предмет навчальної дисципліни становить законодавство України у сфері регулювання забезпечувальних зобов’язань, практику застосування законодавства національними судами та нотаріальними органами. Курс навчальної дисципліни передбачає попереднє вивчення студентами чинного законодавства України в сфері забезпечувальних зобов’язань, юридичної літератури, основних понять та спеціальної термінології
Рекомендована та необхідна література
1. Боднар Т. В. Договірні зобов’язання в цивільному праві (загальні положення): Навч. посіб. Київ: Юстиніан, 2007. 280 с.
2. Договірне право України. Загальна частина: навч. посіб. / Т. В. Боднар, О. В. Дзера, Н. С. Кузнєцова та ін.; за ред. О. В. Дзери. Київ: Юрінком Iнтер, 2008. .
3. Кудрявцев В. І. Забезпечення виконання зобов’язань за кредитним договором: дис. … канд. юрид. наук. Київ, 2017.
4. Науково-практичний коментар Цивільного кодексу України: у 2 т. - 6-е вид., перероб. і доп. / За заг. ред. О. В. Дзери (кер. авт. кол.), Н. С. Кузнєцової, В. В. Луця. Київ: Юрінком Інтер. 2019. Т. II.
5.Концепція оновлення Цивільного кодексу України. Київ:Видавничий дім “АртЕк”, 2020. 128 с.
6. Пучковська І. Й. Теоретичні проблеми забезпечення зобов’язань: монографія. Харків: Право, 2017.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінарські заняття, самостійна робота студента на основі підручників, конспектів, методичних рекомендацій, консультацій з викладачем
Методи та критерії оцінювання
На семінарських заняттях поточний контроль знань студента з навчальної дисципліни включає:. експрес опитування від 2 до 5 балів; колоквіум від 5 до 10 балів; модульна контрольна робота від 5 до 7 балів; доповідь від 3 до 5 балів;доповнення доповіді від 1 до 3 балів; наукова робота від 8 до 10 балів.
Оцінці підлягають: рівень знань, продемонстрований у відповіді; активність при обговоренні питань; систематичність роботи на заняттях; результати виконання домашніх завдань.
Пропущені з поважних причин семінарські заняття студент може відпрацювати в позааудиторний час (час консультацій викладача) шляхом усного опитування, тестування, підготовки наукової доповіді.
Студент, який не досяг мінімального порогового рівня оцінки (24 бали) тих результатів навчання, які не можуть бути оцінені під час підсумкового контролю, може бути недопущений до підсумкового оцінювання.
Підсумкове оцінювання знань студента відбувається під час проведення письмовому заліку (максимальний бал - 60).
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни