Захист цивільних прав та інтересів

Освітня програма: Право. Магістр. Заочна.

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права

Назва дисципліни
Захист цивільних прав та інтересів
Код дисципліни
ВБ.01.05.22.
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Досягнення студентами таких компетентностей, вмінь та навичок, як: Формулювати власні обґрунтовані судження на основі оцінки та аналізу юридичної проблеми та пропонувати підходи до її вирішення; Брати участь у фахових дискусіях із проблем правозастосування, використовуючи у сукупності аналіз рішення судів та теоретичні знання. Представляти інтереси клієнтів у різних правових ситуаціях у судах, органах прокуратури, нотаріальних органах, поліції, органах державної влади, місцевого самоврядування, дипломатичних представництвах, перед фізичними, юридичними особами незалежно від організаційно-правової форми та підпорядкування.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати про доктринальне розуміння теорії цивільного права, включаючи розуміння понять “цивільні правовідносини”, “система цивільного права”, “речове право”, “зобов’язальне право”, “право інтелектуальної власності”, “спадкове право”, “сімейне право”, “житлове право”, “корпоративне право”, “немайнові блага”, “відповідальність”, “способи забезпечення виконання зобов’язань” та ін. Вміти аналізувати та захищати суб’єктивні цивільні права та інтереси в суді, в органах виконавчої влади, в органах місцевого самоврядування, шляхом звернення до нотаріусів, Президента України та самозахисту, давати правову оцінку конкретним ситуаціям. Володіти навичками сприйняття та аналізу положень джерел права, рішень ЄСПЛ, правових позицій Верховного Суду.
Зміст навчальної дисципліни
Форми викладання та методи навчання цієї дисципліни спрямовані на проведення правового аналізу матеріальних норм щодо захисту цивільних прав та інтересів суб’єктів права та проблемних питань пов’язаних з їх правозастосуванням, вивчення теоретичних і практичних аспектів захисту суб’єктивного цивільного права. При вивченні дисципліни розкриваються питання: концептуальних положень про юридичну природу суб’єктивного права на захист; поняття та особливостей механізму захисту суб’єктивних цивільних прав; співвідношення правових категорій, таких як: захист суб’єктивних цивільних прав та цивільно-правова відповідальність та захист цивільних прав та і захист інтересів; проблем зловживання суб’єктивними правами; форм та способів захисту суб’єктивних цивільних прав, в тому числі розглядається їх поділ на загальні та спеціальні способи захисту; медіації в механізмі захисту суб’єктивних цивільних прав.
Рекомендована та необхідна література
1. Кот О.О. Здійснення та захист суб’єктивних цивільних прав: проблеми теорії та судової практики: монографія/ О.О. Кот. – К. : Алерта, 2017. 2. Ромащенко І.О. Зміна та припинення цивільного правовідношення як способи захисту цивільних прав / І.О. Ромащенко. – К. : Алерта, 2016. 3. Тимохов Ю.А. Иностранное право в судебной практике / Ю.А. Тимохов. – М.: Волтерс Клувер, 2004. 4. Андреев Ю.Н. Механизм гражданско-правовой защиты / Ю.Р. Андреев. – М. : Норма : ИНФРА-М, 2010. 5. Посібник з європейського права у сфері захисту персональних даних. – К. : К.І.С., 2015. – 216с. (Агенція Європейського Союзу з питань основоположних прав, Рада Європи – Європейський суд з прав людини); 6. Манукян В.И. Международная защита прав человека: право, прецеденты, комментарии: Научно-практическое пособие. – К. : Истина, 2010. 7. Зловживання правом: збірка статей / за ред. І. В. Спасибо-Фатєєвої. Харків: Екус, 2021. 308 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінарські заняття, самостійна робота студента на основі опанування судових справ, конспектів, методичних рекомендацій, консультацій з викладачем
Методи та критерії оцінювання
На заняттях поточний контроль знань студента включає: експрес опитування від 1 до 4 балів; участь у колоквіумі від 3 до 4 балів; доповіді та наукові роботи – від 6 до 7 балів; тестування від 6 до 7 балів; контрольні роботи від 2 до 4 балів. Оцінюванню підлягають: рівень знань, продемонстрований у відповіді; активність при обговорені питань; систематичність роботи на заняттях; результати виконання домашніх завдань, результати тестування. Пропущені за поважних причин семінарські заняття студентом можуть бути відпрацюванні. Мінімальний бал, який має бути отриманий студентом за відповідними формами оцінювання складає 24 бали. Максимальний бал, який може бути отриманий студентом за семестр складає 40 балів. Студент, який не досяг мінімального рівня оцінки протягом опанування дисципліни може бути не допущений до підсумкового оцінювання. Максимальна підсумкова оцінка за дисципліну може становити 100 балів.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни