Охорона та захист трудових прав працівників

Освітня програма: Право. Магістр. Заочна.

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права

Назва дисципліни
Охорона та захист трудових прав працівників
Код дисципліни
ВБ.01.07.25
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
Знати основні поняття складових елементів охорони та захисту трудових прав працівників, поняття охоронного правовідношення в трудовому праві Описати структуру та склад охоронних трудових правовідносин в вічізняній та іноземній доктрині Аналізувати, критично осмислювати форми, способи превентивної охорони, захисту трудових прав працівників Окреслювати законодавчі та доктринальні аспекти превентивної охорони та захисту трудових прав в інноваційній діяльності
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати основні аспекти становлення та розвитку охорони та захисту трудових прав в Україні, особливості охорони та захисту трудових прав, їх правову природу; літературні джерела з проблем правового забезпечення охорони та захисту трудових прав, акти законодавства, що регулюють відносини учасників відповідних відносин та практику вирішення спорів. 2.Вміти оцінювати та визначати роль та завдання охорони та захисту трудових прав, розмежовувати міри захисту та превентивної охорони трудових прав, давати правову характеристику окремим способам захисту та превентивної охорони трудових прав. 3.Володіти елементарними навичками з підготовки проекту судового позову, акту реагування на порушення трудових прав з урахуванням особливостей практичної ситуації та за допомогою правових методів розв’язувати спори, що виникають у порушення трудових прав.
Зміст навчальної дисципліни
Форми викладання та методи навчання цієї дисципліни спрямовані на проведення правового аналізу охорони та захисту трудових прав, що застосовуються в практиці та вивчення теоретичних та практичних питань з приводу функціонування механізму охорони та захисту трудових прав. В межах навчальної дисципліни вивчається загальна характеристика охоронних трудових правовідносин, складу охоронних трудових правовідносин, суб’єктів охоронних трудових правовідносин, змісту охоронних правовідносин, структури охоронних трудових правовідносин, форм превентивної охорони та захисту трудових прав, способів превентивної охорони та захисту трудових прав, мір превентивної охорони та захисту трудових прав. Курс навчальної дисципліни передбачає глибоке вивчення студентами чинного законодавства України в сфері превентивної охорони та захисту трудових прав, юридичної літератури, основних понять та спеціальної термінології.
Рекомендована та необхідна література
6. Бурак В.Я. Правові засади захисту трудових прав працівників. Навчальний посібник / В.Я. Буряк – К.: Істина, 2013. – 186 с. 7. Вавженчук С.Я. Система захисту і охорони конституційних трудових прав працівників : монографія / С. Я. Вавженчук. – Харків: Диса плюс, 2013. – 510 с. 8. Вавженчук С.Я. Охорона та захист трудових прав працівників: підручник / С. Я. Вавженчук. 3.-е вид. – Х. : Право, 2021. – 592 с. 9. Юридична відповідальність та інші примусові заходи у трудовому праві: навчальний посібник / М.І. Іншин, В.І. Щербина, І.М. Ваганова. – Х.: Золота миля, 2012 – 495с. 10. Андріїв В.М. Юридичний механізм забезпечення трудових прав працівників: [монографія] / В.М. Андріїв – Чернігів: Чернігівський державний інститут права, соціальних технологій та праці, 2011. – 301 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Словесні: пояснення, обговорення, лекція, семінарські заняття; наочні: ілюстрацію, демонстрація, самостійне спостереження; практичні : аналіз судово практика, нормотворчої практики
Методи та критерії оцінювання
Максимальна підсумкова оцінка за цю дисципліну може становити 100 балів. Студент може отримати на заліку максимально 60 балів до яких додаються бали отримані студентом під час семінарських занять. Для отримання загальної позитивної оцінки з дисципліни оцінка за залік не може бути меншою 36 балів. У випадку коли студент на заліку набрав менше 36 балів, останні не додаються до семестрової оцінки (незалежно від кількості балів, отриманих під час семестру), у відомості в колонці «бали за залік» ставиться «0», а в колонку «результуюча оцінка» переноситься лише кількість балів, отриманих під час семестру.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни