Суб'єкти контролю у системі захисту прав особи

Освітня програма: Право. Магістр. Заочна.

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права

Назва дисципліни
Суб'єкти контролю у системі захисту прав особи
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
1
Результати навчання
Показати фундаментальні знання, набуті у процесі навчання у межах обраної спеціалізації щодо теоретичних основ складових елементів права, їх правової природи, основ методології, функцій, принципів, структури, форм реалізації Визначити теорію й практику критичного осмислення уявлень про право у суспільстві та державі, основні правила побудови наукових гіпотез Оцінювати та аналізувати юридичні проблеми та практичні правові ситуації, пропонувати підходи до вирішення таких проблем. Знати основні аспекти становлення та розвитку правових інститутів публічного контролю в Україні, особливості правової природи контролю в умовах становлення демократичної держави, який забезпечує захист прав людини і легітимацію публічної адміністрації.
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
• знання про основні аспекти становлення та розвитку правових інститутів публічногоконтролю в Україні, особливості правової природи контролю в умовах становленнядемократичної держави, який забезпечує захист прав людини і легітимацію публічної адміністрації; літературні джерела з проблем правового закріплення принципів контрольної діяльності, акти адміністративного законодавства, що регулюють відносини учасників відповідної діяльності та практику вирішення питань суб’єктами публічного контролю; систему суб’єктів публічного контролю щодо захисту прав особи, значення громадського контролю у системі суб’єктів контролю щодо захисту прав особи. оцінювати та визначати роль та завдання контрольної діяльності суб’єктів публічноїадміністрації; розмежовувати види контролю; давати правову характеристику окремим суб’єктам контрольної діяльності; визначати об’єкт і предмет контрольної діяльності, з’ясовувати форми та механізм їх здійснення, доцільність класифікаційних ознак контролю;
Зміст навчальної дисципліни
При вивченні дисципліни розкриваються положення про: а) проведення аналізу проблем правового закріплення принципів суб’єктів контролю у системі захисту прав особи в демократичному суспільстві, практики громадського контролю у публічному управлінні, контрольної діяльності суб’єктів публічної адміністрації у системі захисту прав особи; б) загальної характеристики контролю як форми юридичної діяльності суб’єктів публічної адміністрації; в) правового регулювання контролю як інституту демократії в організації публічної влади щодо захисту прав особи; г) видів контрольної діяльності суб’єктів фінансово-контрольного права, податкового та митного контролю.
Рекомендована та необхідна література
В.Б. Авер’янов, О.Ф. Андрійко. Виконавча влада і державний контроль. - К.: Наукова думка. - 1999. - 482 с. О.Ф. Андійко Державний контроль в Україні: організаційно-правові засади. К.: Наукова думка. - 2004. - 299 с. Шестак В.С. Державний контроль в сучасній Україні (теоретико-правові питання): монографія. - X.: Основа - 2003. - 208 с. Косінов С.А. Контроль у демократичній державі: монографія/ С.А. Косінов. - X.: Право. - 2015. - 360 с. Парламентський Вимір Європейської інтеграції. - Збірник матеріалів. К.: «Нора- Пріат», 2005. - 104 с. Гаращук В.М. Контроль та нагляд у державному управлінні: монографія/ В.М. Паращук. - X.: ФОЛІО. - 2002. - 176 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінар- дискусія, самостійна робота,індивідуальне завдання, колоквіум, розв’язання задач (казусу), експрес опитування, розробка плану контролю, підсумкова контрольна, Тест, доповідь, доповнення доповіді, есе, експрес опитування, виконання індивідуального завдання, самостійної роботи, участь в дискусії
Методи та критерії оцінювання
• Доповідь (виступ на задану тему) - 5 балів; • Доповнення доповіді - до 3 балів; • Експрес опитування - до 3 балів; • Колоквіум - до 4 балів; • Розв’язання казусу - до 5 балів; • Самостійна робота - до 4 балів; • Доповідь по темі індивідуального завдання - до 6 балів; • Звіт з виконання індивідуального завдання - до 4 балів; • Есе (короткі відповіді на запитання) - до 3 балів; • Тестування (з набору суджень вибрати вірні) - до 3 балів; • Реферат (змістовна письмова робота на задану тему з аналізом літератури та висновками) - до 6 балів; • Участь в дискусії - до 3 балів; • Розробка проекту правочину звернення громадян - до 4 балів; • Розробка проекту правочину позовної заяви та судового рішення у формах - до 6 балів; • Розв’язання задач - до 5 балів; • Контрольне опитування (тести, завдання по варіантам) - до 10 балів; Підсумкова контрольна робота - до 5 балів.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни