Застосування рішень Європейського суду з прав людини в адміністративному судочинстві

Освітня програма: Право. Магістр. Заочна.

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права

Назва дисципліни
Застосування рішень Європейського суду з прав людини в адміністративному судочинстві
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
1
Результати навчання
Вільно спілкуватися правничою іноземною мовою (однією з мов Ради Європи) усно і письмово Аналізувати взаємодію міжнародного права та міжнародно-правових систем з правовою системою України на основі усвідомлення основних сучасних правових доктрин, цінностей та принципів функціонування права Проводити порівняльно-правовий аналіз окремих інститутів права різних правових систем, враховуючи взаємозвязок правової системи України х правовими системами Ради Європи та Європейського Союзу. Мати практичні навички розвязання проблем, повязаних з реалізацією процесуальних функцій субєктів правозастосування. Знати основні положення Конвенції та Протоколів до неї, категоріальний апарат і зміст базових категорій захисту прав людини; знати систему та повноваження адміністративних судів України, критерії визначення підсудності адміністративних спорів, особливості юрисдикції, складу та функціонування Європейського суду з прав людини.
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знання про основні положення Конвенції та протоколів до неї, категоріальний апарат і зміст базових категорій захисту прав людини, критерії визначення підсудності спорів адміністративним судам, юрисдикції Європейського суду з прав людини; правового статусу постійних суддів ЄСПЛ та суддів ad hoc.
Зміст навчальної дисципліни
При вивченні навчальної дисципліни розкриваються положення про: а) наукові положення вітчизняної та зарубіжної адміністративної та адмінсітративно-процесуальної доктрини; б) положення чинного конституційного, адміністративного, адміністративно-процесуального права, міжнародного права у сфері захисту публічних прав; в) положення Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, інших норм міжнародного права; г) порядок розгляду публічно-правових спорів судами в Україні. Навчальна дисципліна передбачає вивсення студентами особливостей конвенційного механізму захисту прав людини у публічно-правовій сфері: питань юридискції ЄСПЛ, принципів та методів тлумачення Конвенції.
Рекомендована та необхідна література
Вибрані рішення Європейського суду з прав людини (1993-2002 рр.) Праці Львівської лабораторї з прав людини і громадянина НДІ державного будівництва та місцевого самоврядування АПрН України. Серія ІІ. Коментарі права і законодавства. Вип. 3 / Ред. кол.: П.М. Рабінович та ін. Х.: Консул, 2003. 464 с. Посібник зі статті 6 Європейської Конвенції з прав людини. Право на справедливий суд/ Європейський суд з прав людини. Ради Європи Страсбург, 2013. 77 с. Теорія та практика застосування Конвенції про захист прав людини і основоположених свобод: компендіум. За заг. ред. О.В. Сердюка, І.В. Яковюка.2-ге вид., доповн., Харків: Право, 2018. 404 с. Фулей Т. І. Застосування практики Європейського суду з прав людини в адміністративному судочинстві: науково-методичний посібник для суддів.2-ге вид. К., 2015. 128 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Передбачено проведення лекційних, семінарських занять, самостійну роботу студентів, а також тести, доповіді, доповнення доповідей, експрес опитування, реферати, доповіді та звіти про виконання індивідуального завдання, самостійної роботи, участь у дискусії.
Методи та критерії оцінювання
Семестрові форми оцінювання: доповідь на задану тему - 5 балів; доповнення доповіді - до 3 балів; експрес опитування - до 3 балів; колоквіум - до 4 балів; розвязання казусу - до 5 балів; самостійна робота - до 4 балів; доповідь по темі індивідуального завдання - до 6 балів; звіт з виконання індивідуального завдання - до 4 балів; есе (короткі відповіді на запитання) - до 3 балів; тестування - до 3 балів; реферат - до 6 балів; участь у дискусії - до 3 балів; розробка проекту правочину, звернення громадян - до 4 балів; розвязання задач - до 5 балів; контрольне опитування - до 10 балів; підсумкова контрольна робота - до 5 балів.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни