АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ ПРАВОВОГО РЕГУЛЮВАННЯ ЗЕМЕЛЬНИХ ВІДНОСИН

Освітня програма: Право. Магістр. Денна.

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права

Назва дисципліни
АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ ПРАВОВОГО РЕГУЛЮВАННЯ ЗЕМЕЛЬНИХ ВІДНОСИН
Код дисципліни
ДВС 9.01.
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
3 Триместр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Знати поняття та загальну характеристику земельної ре-форми в Україні, її правове забезпечення, актуальні правові проблеми запровадження ринку земель в Україні, правове регулювання реформування законодавства про Державний земельний кадастр та реєстрацію речових прав на земельні ділянки, правове регулювання приватизації земельних ділянок в Україні, проблеми вдосконалення правового за-безпечення плати за землю управління у галузі земельних відносин.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Володіє теорією держави і права, базовими знаннями про земельне право, конституційне право, цивільне право, ад-міністративне право, фінансове право, кримінальне право.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна спрямована на поглиблення знань у сфері пра-вового регулювання земельних відносин в Україні на су-часному етапі. Розкривається специфіка правового забезпе-чення ключових напрямків земельної реформи. Дисципліна також передбачає вивчення проблем правового регулювання, що виникають в процесі приватизації земельних ділянок, здійснення державного управління, вирішення земельних спорів, притягнення до відповідальності за порушення земельного законодавства тощо.
Рекомендована та необхідна література
1. Актуальні проблеми земельних, аграрних та екологічних відносин в умовах сучасної земельної реформи: збірник матеріалів науково-практичної конференції (м. Харків, 22 травня 2020 року) / за ред. А.П. Гетьмана та М.В. Шульги. Харків: Юрайт, 2020. – 352 с. 2. Актуальні проблеми земельного, аграрного, екологічного та природоресурсного права: збірник матеріалів науково-практичної конференції (10 грудня 2021 року) / за ред. А.П. Гетьмана, М.В. Шульги. Харків: Юрайт., 2021 3. Заєць О.І. Правові аспекти земельної реформи в Україні: Монографія. – К.: Видавничо-поліграфічний центр «Київський університет», 2006. – 185 с. 4. Мірошниченко А.М. Земельне право України. – Підр. для студ. вищих навч. закладів. – К.: Алерта, 2013. – 512 с. 5. Право нерухомості: крізь призму судової практики: монографія / За ред. І.В. Спасибо-Фатеєвої. – Х.: УКУС, 2021. – 344 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття, самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Види поточного контролю обираються викладачем, який веде практичні заняття у відповідності з даною про-грамою. Викладач, який проводить практичні заняття, виставляє у визначений термін кількість набраних з поточного контролю балів і заносить їх у відповідні документи обліку успішності студентів. У випадку відсутності студента на практичному занятті з поважних причин, він може відпрацювати пропущене заняття в поза аудиторний час впродовж 7 днів після пропущеного заняття в час консультацій викладача. Відпрацювання здійснюється шляхом усного опитування чи виконанням іншого типу завдання, встановленого викладачем. За невідпрацьовані заняття бали не нараховуються. Наприкінці семестру пропущені заняття не відпрацьовуються. За невідпрацьовані заняття бали не нараховуються.
Мова викладання
Англійська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни