Банківські правочини
Освітня програма: Право. Магістр. Денна.
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права
Назва дисципліни
Банківські правочини
Код дисципліни
ДВС.22.03.
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Досягнення студентами таких компетентностей як: здатність застосовувати загальні та спеціальні цивілістичні знання з теорії банківських правочинів в практичній сфері надання банківських послуг; здатність виявляти, ставити та вирішувати проблеми цивільно-правового регулювання відносин банк - клієнт; здатність до розроблення проектів банківських правочинів; здатність приймати обґрунтовані рішення щодо застосування цивільно-правових норм при розв’язанні спірних питань, які виникають у споживачів банківських послуг; здатність оцінювати новітній правовий банківський інструментарій
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати основні аспекти становлення та розвитку цивільно-правового інституту банківських правочинів в Україні, особливості класифікації та змісту банківських правочинів, їх правову природу; літературні джерела з проблем правового забезпечення банківських послуг, акти цивільного законодавства, що регулюють відносини учасників відповідних послуг та практику вирішення спорів між банками та їх клієнтами.
Вміти оцінювати та визначати роль та завдання інституту банківських правочинів, розмежовувати види банківських правочинів, давати правову характеристику окремим банківським правочинам.
Володіти елементарними навичками з підготовки проекту банківського правочину з урахуванням особливостей практичної ситуації та за допомогою правових методів розв’язувати спори, що виникають у сфері банківських послуг
Зміст навчальної дисципліни
Форми викладання та методи навчання цієї дисципліни спрямовані на проведення правового аналізу цивільних правочинів, що застосовуються в практиці банків та вивчення теоретичних та практичних питань з приводу функціонування банківської системи України та надання банками відповідних послуг. В межах навчальної дисципліни вивчається загальна характеристика договірних зобов`язань у сфері банківської діяльності; правове регулювання розрахункових відносин та валютних операцій; юридична природа та характеристика договорів банківського рахунку, банківського вкладу, кредитних договорів, договорів пов`язаних з обігом цінних паперів у сфері банківської діяльності; характеристика інших банківських операцій та послуг. Курс навчальної дисципліни передбачає глибоке вивчення студентами чинного законодавства України в сфері надання банківських послуг, юридичної літератури, основних понять та спеціальної термінології
Рекомендована та необхідна література
1. Безклубий І.А. Банківські правочини: Монографія. – К. Концерн Видавничий Дім “Ін Юре”. 2007. – 456 с.
2. Відповідальність у приватному праві : монографія / [І. Безклубий, Н. Кузнєцова, Р. Майданик та ін.] ; за заг. ред. І. Безклубого. – К. : Грамота, 2014. – (Серія «Про українське право»).
3. Теорія та практика адаптації законодавства України про банківську діяльність до законодавства Європейського Союзу : монографія / О. А. Музика-Стефанчук, Н.М. Ковалко, А. А. Коваленко та ін. ; за заг. ред. д-ра юрид. наук, проф. О. А. Музики-Стефанчук. — К. : Самміт-Книга, 2016
4. Igor Bezkluby, Conformities to the Law of Development of Bank Relations in the Legal System of Ukraine. Przegląd Prawniczy Uniwersytetu Warszawskiego. Numer 1, ROK VI, Maj 2007, р.р. 12-15
5.Недійсність у фінансово-банківській сфері. Практика Верховного Суду від 06 серпня 2021 р. URL:
https://supreme.court.gov.ua/userfiles/media/new_folder_for_uploads/supreme/PREZ_Krat%20_06_08.pdf
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінарські заняття, індивідуальні завдання, експрес опитування, реферати, розробка проекту банківського правочину, самостійна робота студента на основі підручників, конспектів, методичних рекомендацій, консультацій з викладачем.
Методи та критерії оцінювання
На семінарських заняттях поточний контроль знань студента з навчальної дисципліни включає: доповіді та наукові роботи – від 6 до 10 балів; експрес опитування – від 3 до 5 балів; розв’язання казусу – від 5 до 7 балів; презентація – від 5 до 10 балів; дискурс – від 5 до 8 балів.
Оцінці підлягають: рівень знань, продемонстрований у відповіді; активність при обговоренні питань; систематичність роботи на заняттях; результати виконання індивідуальних завдань.
Пропущені з поважних причин семінарські заняття студент може відпрацювати в позааудиторний час (час консультацій викладача) шляхом усного опитування, тестування, підготовки наукової доповіді.
Студент, який не досяг мінімального порогового рівня оцінки (24 бали) тих результатів навчання, які не можуть бути оцінені під час підсумкового контролю, може бути недопущений до підсумкового оцінювання.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни