Цивільно-правова відповідальність за ядерну шкоду

Освітня програма: Право. Магістр. Денна.

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права

Назва дисципліни
Цивільно-правова відповідальність за ядерну шкоду
Код дисципліни
ДВС.7.05
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Результатами навчання є знання, навички та вміння: - теорії та чинного законодавства у сфері цивільної відповідальності за ядерну шкоду, і їх застосування у практичній та науковій діяльності; - формування у студентів вміння застосовувати законодавство, яке регулює суспільні відносини в сфері цивільної відповідальності за ядерну шкоду при вирішенні конкретних питань на практиці.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Попередні вимоги до опанування навчальної дисципліни: 1) Знати категоріальний апарат екологічного і ядерного права зокрема: предмет і метод правового регулювання, положення Конституції України, основних міжнародних актів: Паризької конвенції про відповідальність перед третьою стороною у сфері ядерної енергії від 29 липня 1960 р., Брюссельської конвенції про відповідальність операторів ядерних суден від 25 травня 1962 р., Брюссельської додаткової конвенції від 31 січня 1963р., Віденської конвенції про цивільну відповідальність за ядерну шкоду від 25 травня 1963р., Брюссельської конвенції про цивільну відповідальність у сфері морських перевезень ядерних матеріалів від 17 грудня 1971р. 2) володіння навичками з застосовуваннях одержаних теоретичних знань щодо правового регулювання відносин у сфері цивільної відповідальності за ядерну шкоду.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна спрямована на опанування наукових положень, чинного міжнародного та національного законодавством у сфері цивільно-правової відповідальності за ядерну шкоду. Зокрема, навчальна дисципліна “Цивільно-правова відповідальність за ядерну шкоду” досліджує міжнародний режим цивільно-правової відповідальності за ядерну шкоду; принципи спеціального режиму цивільно-правової відповідальності за ядерну шкоду; поняття та підстави цивільно-правової відповідальності за ядерну шкоду; правове регулювання національного режиму відшкодування ядерної шкоди в Україні; ядерного страхування як засобу фінансового забезпечення відшкодування ядерної шкоди.
Рекомендована та необхідна література
1. Балюк Г.І. Правові проблеми подолання наслідків Чорнобильської катастрофи: монографія / В.Ф. Опришко, О.К. Намясенко та ін.; за заг. ред. В.Ф. Опришка. К.: КНЕУ, 2017, 540 С. (глави 8, 9, 10, стор, - 150-208). 2. Віхрова І.О. Особливості відшкодування ядерної школи у сфері ліквідації наслідків аварій на ЧАЕС. Бюлетень Міністерства Юстицій України 2015. № 4(162) с. 72-80. 3. Грабович Т.А. Міжнародна відповідальність держави за забруднення навколишнього природного середовища. Юридичний науковий журнал, 2021. № 1. С. 316-319. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.lsej.org.ua/1_2021/80.pdf 4. Соціально-екологічні ризики в Україні: правовий аспект: монографія / Г.І. Балюк, Ю.Л. Власенко, М.І. Іншин, Т.Г. Ковальчук та інш.; ред. колег.: М.І. Іншин (голова) та Я.Я. Мельник (заст. голови). Київ: «Видавництво Людмила», 2021. 208 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Із урахуванням змісту навчального матеріалу та цілей навчання, у процесі викладання дисципліни використовуються такі традиційні та інноваційні технології навчання: - лекції, присвяченні дослідженню юридичної природи правового інституту цивільної відповідальності за ядерну шкоду, спираючись на концептуальні основи загальної теорії права, ядерного права, екологічного права, цивільного права та деліктології, застосовуючи при цьому конкретно-історичний, логічний та інші загально-наукові методи пізнання соціальних явищ; - семінарські заняття, на яких здійснюється детальний розгляд концепції цивільно-правової відповідальності за ядерну шкоду: соціально-економічні, політичні, міжнародні, правові передумови формування і розвитку особливих систем відповідальності за ядерну шкоду; теоретико-правові засади спеціального режиму відшкодування ядерної шкоди; роль МАГАТЕ та інших міжнародних організацій у створенні системи цивільно-правової відповідальності за ядерну шкоду.
Методи та критерії оцінювання
Методи та критерії оцінювання обираються викладачем, який проводить семінарські заняття, в межах кількості балів. передбачених программою навчальної диссципліни, а сааме: за експрес опитування від 3 до 6 балів; колоквіум від 2 до 5 балів; доповіді та/або наукові роботи від 5 до 8 балів; тестування (з набору суджень вибрати вірні) від 6 до 9 балів; дві модульні контрольні роботи від 4 до 6 балів за кожну (всього: від 8 до 12 балів). Максимальний бал, який може бути отриманий студентом за підсумком навчання протягом семестру складає 40 балів. Мінімальний бал, який має бути отриманий студентом за відповідними формами оцінювання складає 24 бали. За результатами складання підсумкової форми контролю (залік) студент може отримати максимально 60 балів. Максимальна оцінка за цю дисципліну може становити 100 балів.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни