Практика вирішення корпоративних спорів

Освітня програма: Право. Магістр. Денна.

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права

Назва дисципліни
Практика вирішення корпоративних спорів
Код дисципліни
ДВС.30.09.
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Досягнення студентами таких компетентностей, вмінь та навичок, як: оцінювати природу та характер суспільних процесів і явищ, і виявляти розуміння меж та механізмів їх правового регулювання; співвідносити сучасну систему цивілізаційних цінностей з правовими цінностями, принципами та професійними етичними стандартами; обґрунтовано формулювати свою правову позицію, вміти опонувати, оцінювати докази та наводити переконливі аргументи; брати продуктивну участь у виконанні теоретичних та прикладних досліджень у галузі права.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати основні аспекти підвідомчасті та підсудності корпоративних спорів, знати існуючу судову практику щодо корпоративних спорів, що пов’язані з реалізаціією та захистом корпоративних прав; спорах про визнання недійсним рішення загальних зборів та інших керівних органів юридичної особи; спорах, пов’язаних з розрахунком і стягненням дивідендів; спорах, пов’язаних з набуттям, передачею чи припиненням корпоративних прав; спорах про визнання установчих документів недійсними та процесуальні аспекти розгляду корпоративних спорів в Україні та закордоном. Вміти оцінювати та визначати роль та завдання юриста, який здійснює супровід корпоративного спору, вміти складати процесуальні документи, оцінювати докази та формулювати правову позицію. Володіти елементарними навичками з підготовки позовів та процесуальних документів з урахуванням особливостей практичної ситуації та за допомогою правових методів розв’язувати спори, що виникають у сфері корпоративних правовідносин.
Зміст навчальної дисципліни
Форми викладання та методи навчання цієї дисципліни спрямовані на проведення правового аналізу бізнес законодавства та конкретних судових справ, які були розглянуті українськими та зарубіжними судами. У межах навчальної дисципліни вивчається загальна характеристика механізму виникнення корпоративного спору, методики його вирішення, формування правової позиції, проведення переговорів, медіації та відстоювання позиції в суді. Курс навчальної дисципліни передбачає глибоке вивчення студентами українського права та права ЄС, судової практики України та зарубіжних країн, юридичної літератури, основних понять та спеціальної термінології.
Рекомендована та необхідна література
1. Здійснення та захист корпоративних прав в Україні (цивільно-правові аспекти) : монографія. за заг.ред. В.В.Луця. – Тернопіль, 2007. – 318 с. 2. Ковалишин О. Р. Судовий захист корпоративних прав : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.04 / О. Р. Ковалишин; Нац. акад. прав. наук України, НДІ приват. права і підприємництва. – К., 2013. – 20 с. 3. Корпоративне право крізь призму судової практики : монографія / за ред. І. В. Спасибо-Фатєєвої. Харків : ЕКУС, 2021. 512 с. 4. Корпоративне право : навчальний посібник / О.В. Гарагонич, С.М. Грудницька, Е.Е. Бекірова [та ін.]; за заг.ред. О. В. Гарагонича, С. М. Грудницької. – К., 2014. – 344 с. 5. Проблеми здійснення і захисту корпоративних прав : збірник тез та наукових повідомлень учасників (м. Херсон – 31 жовтня – 01 листопада 2008 року): Науково-практичний стіл / ред..кол. В.В. Луць, І.Е.Берестова. – К., 2009. – 148 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінарські заняття, самостійна робота студента на основі підручників, конспектів, методичних рекомендацій, консультацій з викладачем.
Методи та критерії оцінювання
На семінарських заняттях поточний контроль знань студента з навчальної дисципліни включає: доповіді та наукові роботи – від 6 до 10 балів; експрес опитування – від 3 до 5 балів; розв’язання казусу – від 5 до 7 балів; презентація – від 5 до 10 балів; дискурс – від 5 до 8 балів. Оцінці підлягають: рівень знань, продемонстрований у відповіді; активність при обговоренні питань; систематичність роботи на заняттях; результати виконання домашніх завдань. Пропущені з поважних причин семінарські заняття студент може відпрацювати в позааудиторний час (час консультацій викладача) шляхом усного опитування, тестування, підготовки наукової доповіді. Студент, який не досяг мінімального порогового рівня оцінки (24 бали) тих результатів навчання, які не можуть бути оцінені під час підсумкового контролю, може бути недопущений до підсумкового оцінювання. Підсумкове оцінювання знань студента відбувається під час проведення письмовому заліку (максимальний бал - 60).
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни