Право електронних комунікацій

Освітня програма: Право. Магістр. Денна.

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права

Назва дисципліни
Право електронних комунікацій
Код дисципліни
ВБ.1.10.
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Завдання вивчення дисципліни спрямовані на набуття студентом наступних компетентностей: здобуття спеціалізованих концептуальних знань ринку електронних комунікацій; розв’язання складних задач і правових проблем удосконалення законодавства України про електронні комунікації з урахуванням європейських стандартів; зрозуміле і недвозначне донесення власних висновків щодо особливостей організації і здійснення діяльності на ринку електронних комунікацій, виконання функцій нагляду, контролю за функціонуванням цього ринку; прийняття рішень у складних і непередбачуваних умовах, що потребує застосування нових підходів та прогнозування.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати специфіку ринку електронних комунікацій та інформації, обіг якої відбувається на цьому ринку, процедури застосування і основні вимоги діяльності суб’єктів електронних комунікацій, порядок укладення, зміни, виконання умов договорів про надання телекомунікаційних послуг, способи захисту прав споживачів таких послуг. 2. Вміти оцінювати, визначати юридичне значення та завдання права електронних комунікацій в системі адміністративного та інформаційного права України, принципів правового регулювання суспільних відносин на ринку електронних комунікацій, формувати оптимальну модель діяльності суб’єктів ринку електронних комунікацій, розробляти проекти угод про надання телекомунікаційних послуг. 3. Володіти елементарними навичками з підготовки проектів нормативно-правових актів, що діють у галузі електронних комунікацій, індивідуальних адміністративних актів з питань застосування інструментів публічного адміністрування у відповідних напрямках правового регулювання.
Зміст навчальної дисципліни
Форми викладання та методи навчання цієї дисципліни спрямовані на ознайомлення студентів з особливостями правового регулювання ринків електронних комунікацій, забезпечення доступу до радіочастотного ресурсу України. Курс передбачає одержання студентами глибоких знань з питань правового регулювання доступу до Інтернету, особливостей екосистеми Інтернету, Інтернет-правовідносин, правових засад функціонування ринків електронних комунікацій, процедур застосування інструментів публічного адміністрування у цій сфері правового регулювання, механізму захисту прав споживачів електронних комунікаційних послуг, законодавства та судової практики Європейського Союзу з відповідних питань.
Рекомендована та необхідна література
1. Барікова А. А. Механізм систематизації права електронних комунікацій. Підприємництво, господарство і право. 2017. № 6. С. 109–112. 2. Заярний О. А. Правове забезпечення розвитку інформаційної сфери України: адміністративно-деліктний аспект : монографія. Київ : ВД "Гельветика", 2017. 700 с. 3. Proposal for a regulation of the European Parliament and of the Council concerning the respect for private life and the protection of personal data in electronic communications and repealing Directive 2002/58/EC (Regulation on Privacy and Electronic Communications). Brussels, 10 February 2021. URL: https://data.consilium.europa.eu/doc/document/ST-6087-2021-INIT/en/pdf. 4. Адміністративне право України. Повний курс : підручник / В. Галунько, П. Діхтієвський, О. Кузьменко та ін. ; за ред. В. Галунька, О. Правоторової. Видання четверте. Херсон : ОЛДІ-ПЛЮС, 2021. 656 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Вивчення дисципліни передбачає проведення лекційних та практичних занять; експрес-опитування/тестування/есе (реферат) з запропонованої тематики; модульну контрольну роботу; самостійну роботу студентів з підготовки до семінарських занять; залік.
Методи та критерії оцінювання
Види поточного контролю обираються викладачем, який веде семінарські заняття, за погодженням з лектором та у відповідності з даною програмою. Видами поточного контролю можуть бути: вирішення практичних казусів, експрес-опитування, доповідь, підготовка проектів індивідуальних чи нормативно-правових актів, модульні контрольні роботи, проміжний контроль. За результатами відпрацювання пропущеного заняття з поважних причин викладачем нараховується до 5 балів. Дисципліна викладається протягом одного семестру. За 7 днів до початку залікової сесії викладач, який веде семінарські заняття, припиняє приймати відпрацювання. Для студентів, які упродовж семестру не набрали мінімальну кількість балів проводиться заключна контрольна робота, максимальна оцінка за яку не може перевищувати 24 бали. Для студентів, які набрали 22-23 бали, викладач, який веде семінарські заняття, надає можливість отримати додаткові бали шляхом проведення усного опитування для досягнення мінімальної підсумкової оцінки.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни