Проблеми трудового права України
Освітня програма: Право. Магістр. Денна.
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права
Назва дисципліни
Проблеми трудового права України
Код дисципліни
ДВС.25.02
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Можливість абстрактно та творчо мислити при вирішенні проблемних питань, пов’язаних із забезпеченням організації трудового процесу, судової практики застосування норм трудового права.
Здатність аналізувати отримані знання у сфері визначення державних гарантій забезпечення права на працю, правових проблем здійснення та захисту трудових і соціальних прав громадян, проблеми реалізації соціального партнерства, вдосконалення системи органів представництва трудового колективу, забезпечення дотримання вимог щодо сучасних видів робочого часу і часу відпочинку, розв’язання трудових спорів і відповідальності за порушення трудових прав.
Вміння систематизувати юридичну документацію; складати документи у різних сферах документаційного оформлення трудових правовідносин.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати сучасні тенденції розвитку трудового права; сучасні державні гарантії забезпечення права на працю, загальнотеоретичні аспекти системи трудових прав, теоретико-правові проблеми розвитку трудового права та трудового законодавства України; поняття та особливості правового регулювання соціального партнерства та соціального діалогу в Україні, проблеми безпеки праці, санкцій в трудовому праві та проблеми оплати праці як правової категорії трудового права.
Вміти самостійно опрацьовувати наукову літературу, застосовувати норми законодавства про працю, аналізувати судову практику, робити обґрунтовані висновки; готувати експертні висновки по спірних питаннях, обґрунтовувати власну позицію стосовно вирішення практичної ситуації в трудових відносинах, захищати інтереси суб’єктів трудових правовідносин.
Зміст навчальної дисципліни
Становлення та розвиток трудових прав людини. Поняття, ознаки та класифікація трудових прав. Основні тенденції розвитку трудових прав на сучасному етапі. Юридичний механізм забезпечення трудових прав працівників. Теоретико-правові проблеми розвитку трудового права України. Теоретичні та практичні проблеми сфери чинності трудового законодавства в сучасних умовах. Поняття та особливості правового регулювання соціального партнерства в Україні. Соціальний діалог у сфері праці. Проблеми безпеки праці як правової категорії трудового права. Особливості санкцій в трудовому праві. Проблеми правового регулювання оплати праці. Правовий статус керівника організації як працівника.
Рекомендована та необхідна література
Амелічева Л. П. Теоретичні та аксіологічні засади правового регулювання гідної праці в сучасних умовах державотворення: монографія. Вінниця: ТОВ «Твори», 2020. 360 с.
Бірюкова А.Г. Трудове право та трудове законодавство: проблеми співвідношення: монографія / А.Г. Бірюкова – Харків: ФОП Панов, 2016. – 402 с.
Бонтлаб В. В. Проблеми теорії та практики нормативно-правового регулювання вирішення трудових спорів (конфліктів): монографія. Київ: Вид-во «ПВГОІ «Видавництво «Людмила», 2019. 420 с.
Вишновецька С.В. Методологія науки трудового права: монографія. – К.: Ніка-Центр, 2014. – 320 с.
Іншин М.І., Щербина В.І. Ідеологічні основи сучасного трудового права України: монографія / М.І. Іншин, В.І. Щербина. – Харків: Диса плюс, 2016. – 328 с.
Сіроха Д.І. Нормотворчість суб'єктів трудового права: проблеми теорії та практики: монографія. К., Видавництво Людмила, 2020. 394 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Словесні: пояснення, обговорення, лекція, семінарське заняття, самостійна робота, індивідуальне завдання.
Наочні: ілюстрація, демонстрація, самостійне спостереження
Практичні: аналіз чинної локальної нормотворчої практики, судової практики, практичні завдання
Методи та критерії оцінювання
Мінімальний бал, який має бути отриманий студентом за встановленими формами оцінювання складає 24 бали. Максимальний бал, який може бути отриманий студентом за семестр складає 40 балів. Передбачені форми семестрового оцінювання сумарно не можуть перевищувати 40 балів. Максимальна підсумкова оцінка за цю дисципліну може становити 100 балів.
Студент не допускається до іспиту, якщо під час семестру набрав менше 24 балів, не виконав індивідуального завдання та набрав менше 4 балів за тестове контрольне опитування, що проводилось лектором. Студент може отримати на іспиті максимально 60 балів з урахуванням балів отриманих студентом під час проведення лектором тестового контрольного опитування. Для отримання загальної позитивної оцінки з дисципліни оцінка за іспит не може бути меншою 36 балів.
Мова викладання
українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни