Зарубіжне право соціального забезпечення

Освітня програма: Право. Магістр. Денна.

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права

Назва дисципліни
Зарубіжне право соціального забезпечення
Код дисципліни
ДВС.20.03
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Знати: систему джерел законодавства соціального забезпечення зарубіжних країн та систему міжнародно-правового регулювання соціального забезпечення; Вміти аналізувати, систематизувати та узагальнювати норми права соціального захисту зарубіжних країн; розрізняти відносини, які регулюються правом соціального захисту від відносин, які регулюються іншими галузями права. Оцінювати, формулювати та висловлювати власні висновки, результати; Формувати правові позиції та готувати аналітичні документи для розв’язання проблем і практичних ситуацій у сфері зарубіжного соціального захисту.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати генезис розвитку соціальних інституцій, проблеми кодифікації та систематизації соціальних прав в України, дотримання міжнародно-правових зобов'язань України у галузі соціального захисту; особливості соціально-правового становища вразливих верств населення; засади функціонування системи органів соціального захисту населення в Європейському Союзі, їх повноваження та функції. 2. Вміти орієнтуватися в системі джерел міжнародно-правового регулювання соціального захисту та розрізняти відносини, які регулюються правом соціального захисту від відносин, які регулюються іншими галузями права. 3. Вміти самостійно шукати, аналізувати та обробляти інформацію з питань соціального забезпечення з різних джерел; працювати в міжнародному науковому просторі, проявляти креативність, генерувати нові ідеї з проблем правового регулювання соціального забезпечення в зарубіжних країнах; • самостійно;
Зміст навчальної дисципліни
Форми викладання та методи навчання цієї дисципліни спрямовані на формування системи теоретичних навичок і вмінь дослідження соціального захисту зарубіжних країн, а саме знань щодо правового статусу суб’єктів права соціального забезпечення в зарубіжних країнах; історичний розвиток зарубіжних систем соціального забезпечення; загальні засади загальнообов’язкового державного страхування в зарубіжних країнах; правове регулювання здійснення недержавного пенсійного забезпечення, спеціальних пенсій в зарубіжних країнах; а також види, підстави та порядок надання соціальних допомог, послуг та пільг в країнах Європи.
Рекомендована та необхідна література
1. Павленко М. Світовий досвід функціонування систем соціального страхування. Уроки для України. Україна: аспекти праці. — 2002. — № 6. С. 30—36. 2. Малюга Л. Ю. Теоретико-правові основи адаптації соціального законодавства України до законодавства Європейського Союзу: монографія. Херсон: «Видавничий дім «Гельветика», 2019. 394с. 3. Рим О. М. Правові аспекти реалізації Європейським Союзом політики у сфері зайнятості. Науковий вісник Міжнародного гуманітарного університету. Серия: Юриспруденція. 2019. № 37. С. 154-158. 4. Малюга Л.Ю. Соціальне забезпечення населення у Франції: зміст тв шляхи удосконалення соціального законодавства України. Прикарпатський юридичний вісник. 2019. №1.c.55-61. 5. Малюга Л.Ю. Національні особливості соціального законодавства Федеративної Республіки Німеччина: досвід для України. Право України, 2019. №6. С. 184-197.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Словесні: пояснення, обговорення, лекція, семінарські заняття; наочні: ілюстрацію, демонстрація, самостійне спостереження; практичні: аналіз судово практика, нормотворчої практики
Методи та критерії оцінювання
Максимальна підсумкова оцінка за цю дисципліну може становити 100 балів. Студент може отримати на заліку максимально 60 балів до яких додаються бали отримані студентом під час семінарських занять. Для отримання загальної позитивної оцінки з дисципліни оцінка за залікову роботу не може бути меншою 36 балів. У випадку коли студент на іспиті набрав менше 36 балів, останні не додаються до семестрової оцінки (незалежно від кількості балів, отриманих під час семестру), у відомості в колонці «бали за іспит» ставиться «0», а в колонку «результуюча оцінка» переноситься лише кількість балів, отриманих під час семестру.
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни