Порівняльне корпоративне право

Освітня програма: Право. Магістр. Денна.

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права

Назва дисципліни
Порівняльне корпоративне право
Код дисципліни
ДВС.30.04.
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
Досягнення студентами таких компетентностей, вмінь та навичок, як: здійснювати презентацію свого дослідження з правової теми, застосовуючи першоджерела та прийоми правової інтерпретації складних комплексних проблем, що постають з цього дослідження, аргументувати висновки; аналізувати взаємодію міжнародного права та міжнародно-правових систем з правовою системою України на основі усвідомлення основних сучасних правових доктрин, цінностей та принципів функціонування права; проводити порівняльно-правовий аналіз окремих інститутів права різних правових систем, враховуючи взаємозв’язок правової системи України з правовими системами Ради Європи та Європейського Союзу; брати продуктивну участь у розробці проектів нормативно-правових актів, обґрунтовувати суспільну обумовленість їх прийняття, прогнозувати результати їх впливу на відповідні суспільні відносини.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати історію становлення та розвитку корпоративного законодавства ЄС; правила переміщення компаній в межах ЄС; джерела вторинного корпоративного законодавства ЄС; поняття та види корпорацій у іноземних країнах; основні моделі корпоративного управління; права учасників (акціонерів) корпорацій у ЄС та США; конструкції для захисту корпоративних прав учасників корпорацій. Вміти правильно інтерпретувати положення законодавства іноземних країн; застосовувати іноземне законодавство про корпорації; давати юридичні консультації щодо створення юридичних осіб за законодавством іноземних держав; визначати спільні та відмінні риси у правовому регулюванні корпоративних відносин за законодавством різних держав; визначати правила регулювання корпоративних відносин, що можуть бути запозичені в законодавство України.
Зміст навчальної дисципліни
Форми викладання та методи навчання цієї дисципліни спрямовані на вивчення особливостей застосування корпоративного законодавства у іноземних країнах та формування навичок, пов’язаних з ознайомленням та тлумаченням джерел іноземного права. Предмет навчальної дисципліни становить законодавство ЄС, Німеччини, Австрії, Франції, Нідерландів, Польщі, Швеції, Кіпру, Великобританії, США та Росії у сфері регулювання корпорацій, практику застосування корпоративного законодавства національними судами відповідних держав та міжнародними судовими установами.
Рекомендована та необхідна література
1. Кібенко О.Р. Європейське корпоративне право на етапі фундаментальної реформи: перспективи використання європейського законодавчого досвіду у правовому полі України. Серія: “Юридичний радник”. – Х.: Страйд, 2005. – 432с. 2. Андрущенко І. Імплементація злиття і поглинання компаній в Україні / Право України. - # 4. - С. 177-183. 3. Асосков А.В. Акционерное законодательство Европейского Союза // Юридический мир. – 1998. - № 6. – С. 57-62. 4. Дубовицкая Е.А. Европейское корпоративное право: Свобода перемещения компаний в Европейском сообществе. – М.: Волтерс Клувер, 2004. – 224 с. 5. Лазорчин В., Шапка В. Структурна побудова системи управління акціонерним капіталом підприємства. Український журнал прикладної економіки. 2020. Том 5. № 4. С. 346-353. URL: http://ujae.org.ua/wp-content/uploads/2021/05/ujae_2020_r04_a41.pdf
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінарські заняття, самостійна робота студента на основі підручників, конспектів, методичних рекомендацій, консультацій з викладачем.
Методи та критерії оцінювання
поточний контроль знань студента включає: дві доповіді (два виступи на задану тему) – від 3 до 4 балів за кожну (всього: від 6 до 8 балів); доповнення доповіді – від 2 до 3 балів; два експрес опитування – від 2 до 4 балів за кожне (всього: від 4 до 8 балів); підготовка договору купівлі-продажу акцій – від 3 до 5 балів; підготовка документів про відчуження частки у статутному капіталі товариства з обмеженою відповідальністю – від 3 до 5 балів; підготовка документів про відчуження корпоративних прав у нетрадиційних формах компаній – від 3 до 5 балів; колоквіум – від 1 до 3 балів; участь в дискусії – від 2 до 3 балів. Пропущені з поважних причин семінарські заняття студент може відпрацювати в позааудиторний час (час консультацій викладача) шляхом усного опитування, тестування, підготовки наукової доповіді Оцінці підлягають: рівень знань, продемонстрований у відповіді; активність при обговоренні питань; систематичність роботи на заняттях; результати виконання домашніх завдань.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни