Теоретичні проблеми цивільного та трудового права (блок «Теоретичні проблеми трудового права»)
Освітня програма: Право. Магістр. Денна.
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права
Назва дисципліни
Теоретичні проблеми цивільного та трудового права (блок «Теоретичні проблеми трудового права»)
Код дисципліни
ННД.10.
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
7
Результати навчання
Набуття та поглиблення знань з доктрини трудового права, а також формування у студентів практичних навичок щодо застосування трудового законодавства та самостійного розв’язання проблем, пов’язаних з реалізацією норм законодавства про працю. Здатність виявляти та пропонувати шляхи вирішення проблем правового регулювання трудових та тісно пов’язаних з ними відносин; тлумачити трудо-правові норми при розв’язанні спірних питань, що виникають в учасників трудових та тісно пов’язаних з ними відносин.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати основні аспекти становлення та розвитку інститутів трудового права, особливості трудових правовідносин та їх правову природу; акти трудового законодавства.
Вміти оперувати понятійно-категоріальним апаратом трудового права, давати характеристику проблемам трудового права та застосувати набуті знання під час вирішення теоретичних і практичних завдань, присвячених проблемам трудового права.
Зміст навчальної дисципліни
Актуальні проблеми чинного законодавства про працю, проблеми його реформування. Нетипова трудова зайнятість та проблеми її правового регулювання. Проблеми практики застосування трудового законодавства (правові позиції Верховного Суду, рішення Конституційного Суду України, рішення Європейського Суду з прав людини). Проблеми захисту трудових прав працівників. Індивідуальні та колективний трудові спори (конфлікти).
Рекомендована та необхідна література
1. Теоретичні засади трудового права України: підручник / За заг.ред. В.Л. Костюка, М.І. Іншина. – Київ: «Видавництво Людмила», 2019. – 452 с.
2. Іншин М.І. Трудове право України та зарубіжних країн : Академічний курс. Загальна та Особлива частина : підручник / М.І. Іншин, В.І. Щербина. – Харків : Колегіум, 2017. – 1122с.
3. Кодифікація трудового законодавства України : [монографія] / Н. М. Хуторян, О. Я. Лаврів, С. В. Вишневецька та ін. ; за ред. д-ра юрид. наук, проф. Н. М. Хуторян, д-ра юрид. наук, проф. М. І. Іншина, д-ра юрид. наук, проф. С. М. Прилипка, д-ра юрид наук, проф. О. М. Ярошенка. – Х. : ФІНН, 2009. – 432 с.
4. Андріїв В.М. Юридичний механізм забезпечення трудових прав працівників: [монографія] / В.М. Андріїв – Чернігів: Чернігівський державний інститут права, соціальних технологій та праці, 2011. – 301 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Словесні: лекція, дискусія, обговорення.
Наочні: ілюстрація, презентація, самостійне спостереження.
Практичні: аналіз законодавства про працю, практику його застосування, вивчення окремих рішень та правових позицій Верховного Cуду, Конституційного Суду України, окремих рішень Європейського Суду з прав людини.
Методи та критерії оцінювання
За результатами складання підсумкової форми контролю (іспиту) студент може отримати максимально 60 балів. У випадку коли студент під час підсумкової форми контролю, якою є іспит, набрав менше 36 балів, останні не додаються до семестрової оцінки (незалежно від кількості балів, отриманих під час семестру), у відомості в колонці «бали за підсумкову форму оцінювання» ставиться «0», а в колонку «результуюча оцінка» переноситься лише кількість балів, отриманих під час семестру.
Підсумкова оцінка за навчальну дисципліну формується шляхом додавання кількості балів, отриманих протягом семестру, та кількості балів, отриманих за підсумковою формою контролю (залік, іспит) і така сума балів не може бути меншою за 60 балів.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни