Спрощені провадження в цивільному судочинстві

Освітня програма: Право. Магістр. Денна.

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права

Назва дисципліни
Спрощені провадження в цивільному судочинстві
Код дисципліни
ВБ.01.01.28
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Знати визначення структури цивільного процесу та місця в ній цивільного процесуального провадження основні аспекти становлення та розвитку спрощених проваджень, особливостей процесуальної процедури кожного спрощеного провадження, особливості класифікації та змісту, їх правову природу. Вміти оцінювати та визначати роль та завдання інституту спрощеного провадження, розмежовувати види наказного, позивного, окремого та інших проваджень, давати правову характеристику окремим спрощеним провадженням, використовувати Єдиний державний реєстр судових рішень для вивчення судової практики та аналізувати останні з практичних проблем, пов’язаних із проведенням спрощених проваджень та особливостей захисту прав особи в порядку спрощеного провадження. Володіти елементарними навичками з підготовки процесуальних документів з урахуванням особливостей практичної ситуації та за допомогою правових методів розв’язувати спори, що виникають у спрощених провадженнях
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знання про доктринальне розуміння природи і сутності проваджень, розуміння понять «провадження», «спрощеності провадження» «джерела права», «види судочинства», «системи судоустрою України», «юрисдикційних органів», «юрисдикція», отримані в результаті вивчення дисципліни «Теорія права», «Судоустрій», «Цивільний процес України» знання про основи процесуальних форм вирішення спорів, отримані в результаті вивчення дисципліни «Судоустрій України», «Цивільний процес України»; навички використання вимог юридичної техніки, набуті в результаті вивчення дисципліни «Складання процесуальних документів в цивільному судочинстві».
Зміст навчальної дисципліни
Змістовий модуль 1. ЗАГАЛЬНОТЕОРЕТИЧНІ ЗАСАДИ СПРОЩЕНИХ ПРОВАДЖЕНЬ Загальна характеристика проваджень в цивільному судочинстві. Спрощене провадження як елемент (вид) цивільного судочинства. Проблематика безспірності вимог, як предмету судового розгляду в порядку спрощеного провадження. Активності суду в спрощених провадженнях. Змістовий модуль 2.АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ РОЗГЛЯДУ ОКРЕМИХ ВИДІВ СПРОЩЕНИХ ПРОВАДЖЕНЬ Особливості наказного провадження як виду спрощеного провадження. Особливості окремого провадження як виду спрощеного провадження. Розгляд справ у порядку спрощеного позовного провадження. Перспективні напрямки реформування спрощених проваджень спрощеного позовного провадження. Відновлення втраченого судового провадження.
Рекомендована та необхідна література
Цивільний процесуальний кодекс України. Науково-практичний коментар./за заг.ред. Н.Ю. Голубєвої. Київ: Юрінком Інтер, 2021.804с Ізарова І.О., Притика Ю.Д. Спрощене позовне провадження цивільного судочинства України: виклики першого року застосування в судовій практиці / Проблеми законності. 2019. Вип. 145. - С. 51-67. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Pz_2019_145_6 Васильєва-Шаламова Ж.В., Маматюк І.О. Проблеми законодавчої регламентації та практичної реалізації спрощеного позовного провадження у цивільному судочинстві/ Юридичні науки Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. №1(112) / 2020. С.12—17. http://nbuv.gov.ua/UJRN/Pz_2020 Вербіцька М.В. Наказне провадження у цивільному процесі України : дис. ... канд. юридичних наук: 12.00.03 / Вербіцька М.В. ; Львівський національний ун-т імені Івана Франка. – Львів, 2011. – 231 c.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція , семінарське заняття, реферати, виконання завдань самостійної роботи, процесуальні документи.
Методи та критерії оцінювання
- семестрові форми оцінювання: доповідь – 5 до 8 балів; доповнення доповіді – до 3 бал; експрес опитування – до 3 балів; колоквіум – до 4 балів; розв’язання казусу – до 5; самостійна робота – до 4 балів; доповідь по темі індивідуального завдання – до 6 балів; звіт з виконання індивідуального завдання – до 4 балів есе (короткі відповіді на запитання) – до 3 балів; тестування – до 3 балів; реферат – до 10 балів; участь в дискусії – до 3 балів; розробка проекту судового наказу – до 4 балів; розв’язання задач – до 5; тестове контрольне опитування – до 10 балів; підсумкова контрольна робота – до 5 балів. Максимальний бал, який може бути отриманий студентом за підсумком навчання протягом семестру складає 40 балів. Мінімальний бал, який має бути отриманий студентом за відповідними формами оцінювання складає 24 бали. - підсумкове оцінювання: іспит, що проводиться в письмовій формі.
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни