Реалізація земельних,сімейних,спадкових правовідносин та правовідносин найму в нотаріальному процесі
Освітня програма: Право. Магістр. Денна.
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права
Назва дисципліни
Реалізація земельних,сімейних,спадкових правовідносин та правовідносин найму в нотаріальному процесі
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Критично осмислювати та описувати основні положення виникнення, розвитку та реалізації земельних, спадкових, сімейних правовідносин в нотаріальному процесі, особливості їх класифікації та змісту їх правову природу; спеціальні поняття та термінологію; акти законодавства та законодавства в сфері правового регулювання означених питань. Оцінювати та критично осмислювати практичні правові ситуації виникнення, розвитку та припинення правовідносин та проблеми їх реалізації в контексті нотаріальної процедури з метою охорони, захисту прав та інтересів клієнта, визначати підходи до розв’язання таких проблем з урахуванням її фактичної та нормативної основи, зрозуміло роз’яснювати клієнтові, іншим заінтересованим особам вказані обставини та приймати обґрунтовані рішення.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати норми цивільного, земельного, сімейного, спадкового законодавства та особливості їх застосування нотаріусами при вчиненні нотаріальних дій; процедуру вчинення нотаріусами нотаріальних дій, теорію нотаріального права.
Вміти аналізувати відповідні правовідносини, визначати їх правову природу, структуру; складати нотаріально-процесуальні документи у справах, що виникають із земельних, сімейних, спадкових правовідносин та правовідносин найму.
Володіти елементарними навичками логічного, критичного і системного аналізу правових явищ.
Зміст навчальної дисципліни
Вивчення особливостей реалізації земельних, сімейних, спадкових правовідносин та правовідносин найму в нотаріальному процесі України є предметом даної дисципліни, яка Вивчаються особливості вчинення нотаріальних проваджень у справах, що виникають із земельних, сімейних, спадкових правовідносин та правовідносин найму; судова практика у справах, що виникають із земельних сімейних, спадкових правовідносин та правовідносин найму, та її використання нотаріусом.
Рекомендована та необхідна література
1.Закон України «Про нотаріат» від 02.09.1993 № 3425-XII Верховна Рада України.
2.Правочини в сфері спадкового права: монографія/ І.П.Орлов, О.Є Кухарєв.- К.: Алерта, 2013.- 270 с.
3.Охорона і захист сімейних прав та інтересів нотаріусом: монграфія/ Дякович М.М.- К.: Істина, 2014.- 520 с.
4.Теорія нотаріального процесу: Науково-практичний посібник / За заг. ред. С.Я. Фурси. – К.: Алерта; Центр учбової літератури, 2012. – 920 с.
5.Нотаріальний процес. Інтерактивний курс (з практикумом)/ С.Я.Фурса, Є.І.Фурса, Т.О.Бордюг, Є.Є.Фурса.- Київ: Алерта, 2021.- 460 с.
6.Спадкове право: крізь призму судової практики: монографія/ за ред. І.В.Спасибо-Фатеєвої.- Х: ЕКУС, 2021.- 536 с.
7.Право нерухомості: крізь призму судової практики: монографія/ за ред. І.В.Спасибо-Фатеєвої.- Харків: ЕКУС, 2021.- 344 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття, самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Питома вага результатів навчання у підсумковій оцінці за умови її опанування на належному рівні така: результати навчання - 1.1.-1.3. – до 40%; результати навчання - 2.1.-2.2. – до 30%; результат навчання - 3.1.- 3.3. – до 30%. Семестрові форми оцінювання: бліц опитування – від 2 до 4 балів; колоквіум – від 5 до 10 балів;Case study – від 2 до 4 балів; дискурс – від 2 до 4 балів; модульна контрольна робота – максимально 10 балів. Упродовж семестру, після завершення відповідних тем, проводяться тематичні письмові самостійні контрольні роботи з задачами та відкритими питаннями. Для визначення рівня досягнення результатів навчання, передбачених п.1, 2 та 3 студенти пишуть підсумкову контрольну роботу, а під час колоквіуму демонструють набуті навички, аргументуючи розв’язки та надані рекомендації, передбачені умовами задач.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни