Теорія виконавчого процесу
Освітня програма: Право. Магістр. Денна.
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права
Назва дисципліни
Теорія виконавчого процесу
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Набуття знань про статус органів примусового виконання, їх функції, компетенцію приватних та державних виконавців, а також інших учасників виконавчого проваження, специфіку вчинення різних видів виконавчого провадження, заходів забезпечення виконання рішень. процедури виконавчого провадження та особливостей виконавчого процесу з іноземним елементом. Усі теоретичні знання про формування нової галузі права стануть базисом для розуміння складних правових явищ, які можуть мати місце під час примусового виконання рішення та дадуть можливість до їх вирішення підходити комплексно відповідно принципу законності, в межах якого і мають діяти виконавці.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати організаційну структуру органів примусового виконання ( державні та приватні виконавці), організаційні принципи цих органів, їх компетенцію та певні винятки із неї, організаційні питання діяльності виконавців, які державою уповноваженні на виконання функції з примусового виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), статус виконавців вимоги, які до них пред’являються функції органу примусового виконання, різні види відповідальності виконавців , правила етики, самоврядування приватних виконавців.
Законодавство про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання рішень судів та інших органів ( посадових осіб ) та норми іншого законодавства, які здійснюють вплив на виконавче провадження.
Зміст навчальної дисципліни
В межах навчальної дисципліни студенти опановують теоретичні основи виконавчого процесу, його понятійний апарат, функції та складові, принципи виконавчого процесу, виконавчі процесуальні правовідносини та їх суб'єкти, представництво в виконавчому процесі, докази, доводи ,доказування і доведення, виконавчі провадження, їх класифікація та загальна характеристика, Процедура вчинення виконавчих проваджень та його стадії, процесуальні акти в виконавчому процесі, міжнародний виконавчий процес.
Рекомендована та необхідна література
Fursa S. Y., Malskyy М. М., Fursa Y. Y., Fursa Y. I., Contemporary issues of enforcement process of Ukraine: domestic and international aspects // LeXonomica . Volume 13 Number 2 December 2021, р. 213-234.
Фурса С.Я., Фурса Є.І.Актуальні проблеми виконавчого провадження в Україні: теорія і практика // Aktualne problem postępowania egzekucyjnego w Polsce i na Ukrainie. Sopot, 2021 (272с )С. 51-67.
Fursa S, Fursa Y/ Kontrola i odpowiedzialność dyscyplinarna komorników prywatnych na Ukrainie (Контроль та дисциплінарна відповідальність приватних виконавців в Україні //New Currenda. 2021. № 4 р.39-44
4.Фурса С.Я., Фурса Є.І. Проблемні аспекти законодавчої регламентації учасників виконавчого провадження // Право України. 2021. № 3 С.103-120
Фурса С.Я., Фурса Є. Верховенство права та інші принципи у виконавчому процесі України: актуальні питання (у контексті аналізу Проекту Закону про примусове виконання рішень № 5660) // Право України. 2021. №.10. С. 177-191.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
1) словесний метод (лекція, дискусія з урахуванням таких методів як індуктивний,дедуктивний,);
2 наочний метод (демонстрація) шляхом використання різних інформаційних технологій ;
3) інтерактивний метод, шляхом вирішення ситуаційних задач та на їх підставі складання процесуальних документів, вирішення тестових завдань;
3) самостійна робота зводиться до вирішення проблемних, не регламентованих або не у повній мірі регламентованих законом правових ситуацій;
4) науково-дослідна робота зводиться до залучення студентів до участі в конференціях, круглих столах, підготовка наукових статей та доповідей.
Методи та критерії оцінювання
1.доповідь (виступ на задану тему) – до 3 балів;
2.доповнення доповіді – 1 бал; 3.експрес опитування – до 2 балів;
4.колоквіум – до 3 балів;
5.розв’язання правової проблеми – до 5 балів;
6.самостійна робота – до 5 балів;
7.доповідь по темі індивідуального завдання – до 5 балів;
8.звіт з виконання індивідуального завдання – до 5 балів;
9.есе (короткі відповіді на запитання) – до 2 балів;
10.тестування (з набору суджень вибрати вірні) – до 10 балів;
11.реферат (змістовна письмова робота на задану тему з аналізом літератури та висновками) – до 5 балів;
12.участь в дискусії – до 2 балів;
13.розробка проекту матеріального та процесуального документу – до 5 балів;
14.розв’язання задач – до 5 балів;
15.контрольна робота – до 10 балів.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни