Нотаріальний процес

Освітня програма: Право. Магістр. Денна.

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права

Назва дисципліни
Нотаріальний процес
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Знати законодавство про нотаріат, норми матеріального права, зокрема й міжнародного приватного права, знати підходи та способи до встановлення змісту норм іноземного права, які нотаріус може застосовувати під час вчинення нотаріального провадження, міжнародні договори, які нотаріус має враховувати при вчиненні нотаріальних дій з іноземним елементом. Правильно оцінювати ситуацію за вирішенням, якої особа звертається до нотаріуса, надати вичерпну правову консультацію, роз’яснити зміст та сутність певних правочинів та наслідків, які можуть настати для особи у результаті їх вчинення, запропонувати особі найліпший варіант охорони її безспірних прав з метою не допущення виникнення у майбутньому срорів, зокрема , процедуру медіації, враховувати принцип верховенства права та можливість його реалізації у нотаріальному провадженні. Вміти складати проекти матеріальних актів ( договори), процесуальних.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати організаційну структуру нотаріату та органи, які до неї входять, їх компетенцію та організаційні питання діяльності нотаріусів та інших осіб, які державою уповноваженні на виконання нотаріальної функції як в Україні, так і за кордоном, правову природу нотаріату як органу безспірної( досудової ) юрисдикції, статус нотаріуса та вимоги, які до нього пред’являються функції нотаріату основні та додаткові, різні види відповідальності нотаріуса, правила етики, самоврядування нотаріусів. Законодавство про нотаріат та норми матеріального права, які здійснюють на нього вплив.
Зміст навчальної дисципліни
В межах навчальної дисципліни вивчається теорія нотаріального процесу як однієї із галузей правової науки, її понятійний апарат, предмет, методи, система, функції, принципи, нотаріальні процесуальні правовідносини та їх суб’єкти, докази, доводи, доведення, доказування, розкривається загальна характеристика нотаріальних провадження, стадії нотаріального процесу, досліджується нотаріальна процедура та правова природа нотаріального акту. Передбачається аналіз правових систем нотаріату зарубіжних країн та нотаріальна процедур вчинення нотаріальних дій з іноземним елементом (міжнародний нотаріальний процес).
Рекомендована та необхідна література
1.Фурса Є.Є. Транснаціональний нотаріальний процес: становлення нового напряму науки про нотаріат //Право України . 2021. № 1. С.246-260. 2.Фурса Є.Є. Наука про транснаціональний нотаріальний процес: сутність та передумови становлення // Vishegrad Journal on human rights.2020.№ 6 (volume 1). C 100-105. 3.Фурса С.Я., Фурса Є.І. Нотаріус як елемент правоохоронної функції держави // IV Міжнародний правничий форум «Права людини та публічне врядування» (21 травня 2021р., м. Чернівці). Чернівці, 2021 . С. 71- 76 4.Фурса С.Я. Вступ до актуальної теми номера «Нотаріат в національній правовій доктрині» // Право України 2020. № 9. С.11-19 (Фахове видання. Наукометрична база «Index Copernicus International»(Польша) та HeinOnline (США). 5. Фурса Є.І. Сьогодення українського нотаріату: актуальні проблеми та їх доктринальне вирішення //Право України 2020. № 9. С.20-42 (Фахове видання. Наукометрична база «Index Copernicus International»(Польша) та HeinOnline (США).
Заплановані освітні заходи та методи викладання
1) словесний метод (лекція, дискусія з урахуванням таких методів як індуктивний,дедуктивний,); 2 наочний метод (демонстрація) шляхом використання різних інформаційних технологій ; 3) інтерактивний метод, шляхом  вирішення ситуаційних задач та на їх підставі складання як матеріальних, так і процесуальних документів, вирішення тестових завдань; 3) самостійна робота зводиться до вирішення проблемних, не регламентованих або не у повній мірі регламентованих законом правових ситуацій; 4) науково-дослідна робота зводиться до залучення студентів до участі в конференціях, круглих столах, підготовка наукових статей та доповідей.
Методи та критерії оцінювання
доповідь (виступ на задану тему) – до 3 балів; доповнення доповіді – 1 бал; експрес опитування – до 2 балів; колоквіум – до 3 балів; розв’язання правової проблеми – до 5 балів; самостійна робота – до 5 балів; доповідь по темі індивідуального завдання – до 5 балів; звіт з виконання індивідуального завдання – до 5 балів; есе (короткі відповіді на запитання) – до 2 балів; тестування (з набору суджень вибрати вірні) – до 10 балів; реферат (змістовна письмова робота на задану тему з аналізом літератури та висновками) – до 5 балів; участь в дискусії – до 2 балів; розробка проекту матеріального та процесуального документу – до 5 балів; 14.розв’язання задач – до 5 балів; 15.контрольна робота – до 10 балів.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни