Рішення як підстави для відкриття виконавчого провадження

Освітня програма: Право. Магістр. Денна.

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права

Назва дисципліни
Рішення як підстави для відкриття виконавчого провадження
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
1
Результати навчання
1.Знати передумови та особливості звернення рішень судів та інших органів (посадових осіб) до примусового виконання, юридичну природу виконавчих документів, підходи до їх класифікації, загальні умови та правила пред’явлення виконавчого документа до виконання, підстави повернення виконавчого документа без прийняття до виконання та порядок відкриття виконавчого провадження за ним. 2. Визначати види судових актів та актів інших юрисдикційних органів (посадових осіб), як національних, так і іноземних, що підлягають примусовому виконанню; їх зміст та особливості прийняття, порядок набрання ними чинності, можливості примусового виконання, а також строки і загальні правила пред’явлення до органів примусового виконання з урахуванням їх специфіки.3. Оцінювати та критично осмислювати виконавчі документи на предмет їх відповідності встановленим вимогам та їх недоліки; проблемні ситуації, що виникають при наявності перешкод для відкриття виконавчого провадження.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Знання видів юрисдикційних процесів, їх проваджень та стадій, форм рішень, що ухвалюються за результатами вирішення справ у межах них; класифікації актів залежно від обраного способу захисту; порядку їх проголошення та вручення учасникам, строків набрання ними чинності та способів, передумов і наслідків їх оскарження. Володіння навичками оцінки актів судів та інших органів (посадових осіб) на предмет їх законності та обґрунтованості, дотримання законодавчих вимог щодо їх змісту та форми; виправлення описок та арифметичних помилок, роз’яснення і встановлення підстав для ухвалення додаткового рішення, його зміни чи скасування.
Зміст навчальної дисципліни
У межах навчальної дисципліни вивчається юридична природа виконавчих документів та дається характеристика їх видам і особливостям; здійснюється правовий аналіз передумов та процедури видачі різних виконавчих документів, а також вимог до їх форми і змісту та наслідків їх недотримання. Досліджуються загальні правила пред’явлення виконавчого документа до виконання, причини повернення виконавчого документа без прийняття до виконання і відповідно способи їх усунення та умови відкриття виконавчого провадження, а також процесуальна форма вирішення цих питань актами виконавця та можливість їх оскарження.
Рекомендована та необхідна література
1.Виконавче провадження: підручник за заг. редакцією Н.Ю. Голубєвої. Одеса: Фенікс, 2020. 459 с. 2.Виконавче провадження: навч. посібн. (у схемах і таблицях) (електронне видання) / Ю.М. Юркевич, О.Б. Верба-Сидор, Н.М. Грабар та ін.; за заг. ред. канд. юрид. наук, доц. О.Б. Верби-Сидор. Львів : Львівський державний університет внутрішніх справ, 2020. 600 с. 3.Науково-практичний коментар закону України "Про виконавче провадження" Журавльов Д.В. Професіонал. 2019. 424 с. 4.Виконавче провадження: теорія та практика: колективна монографія з додатками: колективна монографія. Під ред. Р.Ф. Ханової, С.О. Кравцова. Харків: Право, 2021. 672 с. 5.Науково-практичний коментар Закону України «Про виконавче провадження». Станом на 5 вересня 2017 року. / практичний посібник – К.: «Центр учбової літератури», 2017. – 304 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Заплановані заходи та методи викладання: 1.Лекції, презентації 2.зустрічі та практичні заняття із фахівцями у галузі права з метою вирішення практичних питань та їх обговорення 3.надання матеріалів для самостійного опрацювання 4.підготовка доповідей по темам занять та практичним проблемним питанням 5.аналіз нормативної бази та судової практики 6.вирішення ситуаційних задач на основі розгляду конкретних ситуацій 7.підготовка рефератів на задану тему з аналізом літератури та висновками 8.підготовка презентацій по окремим питанням 9.тестування 10.колоквіуми 11.модульні контрольні роботи
Методи та критерії оцінювання
Форми оцінювання студентів 1. експрес опитування – від 2 до 4 балів; 2. колоквіум – від 2 до 5 балів; 3. доповіді (виступ на задану тему) – до 5 балів; 4. доповнення доповіді – до 3 балів; 5. участь в дискусії – до 3 балів; 6. реферат– до 8 балів; 7. тестування– від 6 до 7 балів; 8. вирішення ситуаційних задач - від 2 до 5 балів; 9. модульна контрольна робота – від 2 до 10 балів. Максимальний бал, який може бути отриманий студентом за підсумком навчання протягом семестру складає 40 балів. Мінімальний бал, який має бути отриманий студентом за відповідними формами оцінювання складає 24 бали; За результатами складання підсумкової форми контролю (залік) студент може отримати максимально 60 балів. Підсумкова оцінка за навчальну дисципліну формується шляхом додавання кількості балів, отриманих протягом семестру, та кількості балів, отриманих за підсумковою формою контролю (залік) і така сума балів не може бути меншою за 60 балів.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни