Корпоративне право та М&A

Освітня програма: Право. Магістр. Денна.

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права

Назва дисципліни
Корпоративне право та М&A
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Досягнення студентами таких компетентностей, вмінь та навичок, як здатність розв’язувати складні спеціалізовані задачі та практичні проблеми у сфері корпоративного права, що передбачає застосування правових доктрин, правових принципів, норм права, здатність розв’язувати кейси з корпоративного права у ситуаціях, що вимагають системного, логічного та функціонального тлумачення норм права, а також розуміння особливостей практики їх застосування; здатність самостійно готувати проекти актів правозастосування (проекти рішень суду з різних категорій корпоративних спорів, проекти корпоративних нормативних актів, враховуючи вимоги щодо їх законності, обґрунтованості та вмотивованості; здатність продемонструвати навички здійснення професійного супроводу процесів заснування чи купівлі-продажу бізнесу (М&А), здатність проаналізувати такі корпоративні інституції як обов’язковий викуп (sell-out) та обов’язковий продаж (squeeze-out) з точки зору проблемних аспектів цих корпоративних інструментаріїв.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Опрацьовує норми Господарського кодексу України та інших нормативно-правових актів, що регулюють корпоративні відносини, аналізує положення законодавства щодо правового статусу господарських організацій різних організаційно-правових форм, визначає порядок створення та припинення суб'єктів корпоративного права; аналізує судову практику з вирішення спорів за участю суб'єктів корпоративних відносин; вміє опрацьовувати джерела спеціальної літератури з відповідних тем курсу; використовує набуті міждисциплінарні зв’язки, зокрема, з господарського, цивільного, податкового права; складає кейси на підставі реальних судових справ; опановує навички з підготовки проектів актів правозастосування, що використовуються в практичній діяльності суб'єктів корпоративних відносин (установчих та внутрішніх документів), розробляє проект корпоративного договору для товариства з обмеженою відповідальністю або акціонерного товариства.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна формує у студентів знання щодо правового регулювання корпоративних відносин, юридичного забезпечення економічної діяльності організаційно-правових форм корпоративного типу; опанування якими сприяє підвищення професійного рівня та конкурентоспроможності майбутніх юристів на ринку юридичних професій шляхом поглиблення знань у сфері корпоративного права та формування умінь щодо ефективного управління корпоративними структурами. Ця навчальна дисципліна формує міждисциплінарні взаємозв’язки із іншими дисциплінами, такими як: цивільне право, господарське право, цивільно-процесуальне право, господарське процесуальне право. Розвиваються вміння студента готувати проекти засновницьких документів суб’єктів корпоративного права. Значну увагу приділено аналізу судової практики за різними категоріями корпоративних спорів.
Рекомендована та необхідна література
Дорошенко Л.М. Корпоративне право та М&A. Робоча програма навчальної дисципліни. - КНУ імені Тараса Шевченка, 2021. Корпоративне право крізь призму судової практики : монографія / за ред. І. В. Спасибо-Фатєєвої. – Харків : ЕКУС, 2021. – 512 с. Корпоративне право: навчальний посібник. за заг. ред. О. В. Гарагонича, С. М. Грудницької, Л. М. Дорошенко. – 2-е вид., випр. І доп. – К.: видавничий дім «Артек», 2018. – 400 с. Кучеренко І. М. Організаційно-правові форми юридичних осіб приватного права / Кучеренко І. М. – К. : Інститут держави і права ім. В. М. Корецького НАН України, 2004. – 328 с. Долинская В. В. Миноритарные акционеры: статус, права и их осуществление / В. В. Долинская, В. В. Фалеев. – М. : Волтерс Клувер, 2010. – 240 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Освітні заходи – зустрічі з практиками з актуальних питань курсу, проведення гостьових лекцій за питаннями дисципліни, організація бінарних занять за тематикою дисципліни. Заплановані методи викладання - бесіда, пояснення, наукова дискусія з проблемних питань курсу; проблемне викладання окремих питань курсу, застосування наочного матеріалу у вигляді презентацій, використання статистичного методу при викладенні матеріалу щодо видів організаційно-правових форм суб’єктів корпоративного права; перегляд та аналіз вебінарів з М&А; використання практичних методів – координація дій студентів при розв’язанні казусів, складених за матеріалами реальних судових справ, керування імітаційними процедурами щодо надання студентами консультацій та складанням ними процесуальних та документів з правових питань, зокрема, щодо можливих способів захисту прав та інтересів суб’єктів корпоративного права; дискусія зі складних правових проблем курсу.
Методи та критерії оцінювання
Види поточного контролю обираються викладачем, який веде практичні заняття у відповідності з програмою курсу. Викладач, який проводить семінарські заняття, виставляє у визначений термін кількість набраних з поточного контролю балів і заносить їх у відповідні документи обліку успішності студентів. У випадку відсутності студента на семінарському занятті з поважних причин, він може відпрацювати пропущене заняття в позааудиторний час впродовж модуля, в який це заняття пропущене, в час консультацій викладача. Відпрацювання здійснюється шляхом усного опитування чи виконанням іншого типу завдання, встановленого викладачем. За невідпрацьовані заняття бали не нараховуються.
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни